Muhabbet kuşum acı çekiyor

Okeanos007

Yeni Üye
Merhabalar,
Muhabbet kuşum erkek 1.5 aylıkken aldım.O günden beri arada bi acı çeker gibi kıvranıyo kendini sallıyo 5 sn sonra geçiyor ötüşünden anlıyorum bi sorunu olduğunu bazen günde 10 defa yapıyodur değişiyor 5-6 aydır bende her gün dışarı saldım suyunu yemini her gün değiştiriyorum.Uykusuna geldiğinden beri dikkat ediyorum hafif loş ışık sessiz bi ortamda en az 10 saat uyuyor.Kakası siyah beyaz ve kuru ishal değil.Bize alışkın üstümüzden inmiyor evde korkutan hiç bişey yok her yere konuyor kafesine kendi girip çıkıyor.Hiç hasta olmadı gayet mutlu neşeli görünüyo.Yanına başka kuş almadım.Sizce neden olabilir?
20180705_213700.jpg

Son düzenleme:
Videoya çekebilseniz ve buraya yükleseniz çok iyi olur.

Dışkısının fotoğrafını atabilir misiniz?

Çok karışık olmuş bu en iyisi yarın video çekeceğiniz zaman bu tabanı temizleyin alta beyaz kağıt serin onun üzerindeki dışkıya bakarak yorum yapalım. Buna baktım seçilmiyor. Dışkı yeşil renkte, ortasında beyazı olacak şekilde normal bir kıvamdaysa normaldir.

Taban için ızgara kullanmanızı tavsiye ederim. Taban altına da kağıt serin, dışkı temizleme açısından hem size kolaylık sağlar hem de hijyenik olur.

öncelikle geçmiş olsun, inşallah ciddi birşeyi yoktur kuşunuzun. gözüme tünek takıldı plastik. kuşlar için ahşap tünek en sağlıklısıdır.

Tüy kabartmasını yanlış anlıyo olabilir misiniz acaba o sıra sallanıyor falan

Kafes sürekli bu kadar kirli kalıyorsa, ki inşallah öyle değildir, acı çekmesine, hasta olmasına şaşırmamak lazım

Geri