muhabbet kuşum aşırı yem yiyor

iwtv

Yeni Üye
kuşum şu an karaciğer yağlanması ve solunum sıkıntısı yüzünden tedavi sürecinde (l-carnitine ve hepacarnitol kullanıyor ve nebulizatör ile 1cc cortair ve 1cc izotonik veriyoruz günde 2 kere, başta 5 gün kullandık kestik ama çıkardığı sesler arttığı için geri devam ediyoruz) ve tedavinin başından beri değil ama son 2 haftadır o kadar sık yemek yiyor ki. ne zaman baksam yemliğinde, her 10 dakikada bir inip uzun uzun yiyip 10 dakika sonra tekrar yiyor ve kilolu da bir kuş zaten çok yememesi lazım. iştahını kesmek için ne yapabilirim? (veteriner tavsiyesiyle gold wingsten versele lagaya geçtik ve yemliğe veterinerin verdiği meyve toplarından (?) %50 yem %50 meyve olucak şekilde koyuyorum acaba o da yemesini arttırmış olabilir mi?)

Hocam veteriner dışkı analizi yapmış mıydı ? Svap örneği falan almış mıydı ? Bu kadar aşırı yemesi bana göre normal değil. Yemlikleri kontrol edin yem iç tozu görecek misiniz ? Belkide kuş yemi yutamıyor. Siz yiyor sanıyorsunuz. Ayrıca önceki konunuz üzerinden devam etmiş olsaydınız kuşun hikayesine ( geçmiş ) bakabilirdik rahat.

Hocam veteriner dışkı analizi yapmış mıydı ? Svap örneği falan almış mıydı ? Bu kadar aşırı yemesi bana göre normal değil. Yemlikleri kontrol edin yem iç tozu görecek misiniz ? Belkide kuş yemi yutamıyor. Siz yiyor sanıyorsunuz. Ayrıca önceki konunuz üzerinden devam etmiş olsaydınız kuşun hikayesine ( geçmiş ) bakabilirdik rahat.
dışkı analizi yapılmadı ama götürdüğümüz zaman ishaldi (şu an değil) yemliklerinde toz var ve arada kabukları yere de atıyor yediğini buradan biliyorum. geçmişi açayım o zaman kontrol edersiniz kuşun hikayesini 🙏

Yemlikteki tozu gösteren bir fotograf atar mısınız..

Önceki konunuza tedaviden önce ve sonrasıyla alakalı her şeyi yazın lütfen. Örneğin halsizdi geçti kusuyordu geçti gibi.

Önceki konunuza tedaviden önce ve sonrasıyla alakalı her şeyi yazın lütfen. Örneğin halsizdi geçti kusuyordu geçti gibi.
veterinere gitmeden önce halsizlik ve ishal sorunu vardi, o yüzden gittik zaten, şu an en neşeli halinde olduğunu söyleyemem ama halsiz de değil. dışkısı gayet normal bi süredir ishali de yok. sorun olarak belirtebileceğim şeyler çıkardığı sesler (solunum sıkıntısı yüzünden) ve fazla yem yemesi.

veterinere gitmeden önce halsizlik ve ishal sorunu vardi, o yüzden gittik zaten, şu an en neşeli halinde olduğunu söyleyemem ama halsiz de değil. dışkısı gayet normal bi süredir ishali de yok. sorun olarak belirtebileceğim şeyler çıkardığı sesler (solunum sıkıntısı yüzünden) ve fazla yem yemesi.
solunum sesi hiç geçmedi mi ? Azalmadı mı ? Antibiyotik kullanıyor muydunuz ?

solunum sesi hiç geçmedi mi ? Azalmadı mı ? Antibiyotik kullanıyor muydunuz ?
antibiyotiği 1 ay önce kullanmıştık. çıkardığı sesler 5 gün hava verdikten sonra azaldı ama 3-4 gün sonra geri gelince veterinere mesaj yoluyla sorduk ve geri devam edin havaya dedi.

Ben mantardan süpheleniyorum açıkçası. Tabi bunun netleşmesi daha iyi olur. Veteriner kontrolünü erkene alırsanız dışkı analizi ve svap örneği alınarak netleştirilebilir.

Geri