Muhabbet kuşum 13 gündür ishal

Sezer şenyüz

Yeni Üye
Arkadaşlar lütfen yardım edin...Kuşum 13 gündür ishal,halsiz,konuşmuyor,ötmüyor.Bir iki gündür de yem yemiyor.Henüz ilk gün veterinere götürdüm 13 günde iki antibiyotik kullandık etki etmedi,bugün kuşum kafes dibinde oturmaya başladı tekrar götürdük yeni bir antibiyotik verdiler lütfen yardım edin başka ne yapabilirim ?

Kuşun ve dışkısının net fotoğraflarını, ayrıca kullandığınız ılaçları paylaşabilir misiniz?

İlk iki antibiyotiğin ismini maalesef bilmiyorum fakat bugün verdiklerinin adı eritrom

A316DE13-6576-4C17-B00E-424D77960AF2.jpeg E4A99F6D-26AE-45A7-BBA0-B09AF3C76405.jpeg

Ilacı önerildiği şekli ile kullanmaya devam edin. Sık sık taban temizliği yapın. Beslenmesine mutlaka dikkat edin. İlk iki ilaç muhtemelen doğru ilaclar değillerdi. İlacın hemen etki etmesini beklemeyin. Belirli bir süre kullanmanız gerek. Gelişmeleri buradan paylaşırsınız.

Ilacı önerildiği şekli ile kullanmaya devam edin. Sık sık taban temizliği yapın. Beslenmesine mutlaka dikkat edin. İlk iki ilaç muhtemelen doğru ilaclar değillerdi. İlacın hemen etki etmesini beklemeyin. Belirli bir süre kullanmanız gerek. Gelişmeleri buradan paylaşırsınız.
İshalin geçmesi için kanarya yemi kullanmamda bir sakınca var mıdır? Teşekkür ederim

Arkadaşlar lütfen yardım edin...Kuşum 13 gündür ishal,halsiz,konuşmuyor,ötmüyor.Bir iki gündür de yem yemiyor.Henüz ilk gün veterinere götürdüm 13 günde iki antibiyotik kullandık etki etmedi,bugün kuşum kafes dibinde oturmaya başladı tekrar götürdük yeni bir antibiyotik verdiler lütfen yardım edin başka ne yapabilirim ?
Kuşa yulaf vermek bu durumda çok faydalı yulaf verebilirsin nijer tohumu varsa kaldır darı asabilirsin ama mutlaka yulaf ver hiçbir zararı yok birde suyuna limon damlat 2 damla vitamin verir inşallah iyileşir

Kusun son durumu nasil acaba diski ve kusun girselini pqylasirmisiniz ve su ana kadar kuklandiginiz antibiyotiklerin isimleri ve kullnim sureleri

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Arkadaşlar bugün kafesin dibinde öylece duruyor yem yemiyor su içmiyor, ben damla ile antibiyotiğini içiriyorum sadece.Başka yapabileceğim bir şey var mı lütfen yardımcı olun

Arkadaşlar bugün kafesin dibinde öylece duruyor yem yemiyor su içmiyor, ben damla ile antibiyotiğini içiriyorum sadece.Başka yapabileceğim bir şey var mı lütfen yardımcı olun
Elle besleme aparati alip besleme yapabilirsiniz

Aynı sorun bende de mevcut ve dışkıları arkadaşın attığı dışkılara çok benziyor. Erkek de dişi de ishal. Kabarık değiller. Patates haşlayıp koydum ama bir iki ısırık alıp bırakmışlar. Sevdiremedim patatesi bir türlü. Evde de antibiyotik yok.

Aynı sorun bende de mevcut ve dışkıları arkadaşın attığı dışkılara çok benziyor. Erkek de dişi de ishal. Kabarık değiller. Patates haşlayıp koydum ama bir iki ısırık alıp bırakmışlar. Sevdiremedim patatesi bir türlü. Evde de antibiyotik yok.
Kusunuzda sindirim sisteminde ic parazit var antibiyotik tedavisi sart haslanmis patatesle olacak is degil yulaf haslanmis patates gunu kurtarmak icindir vetakoksin sulphamezatin enrocure tetramezatin tarzinda bir antibiyotik kullanip pesinden vitamin ve prebiyitik takviyesi yapmaniz lazim

O ilaçlardan herhangi birini hangi siteden bulabilirim veya veteriner satar mı?

Bir de özellikle hangisini önerirseniz onu alacağım.

Son düzenleme:
Up.

Ayrıca sanırım sarı kuşumda kuruma var, göğüs kemiği sivri bir şekilde dışarı çıkmış :oops: Dokununca anlaşılıyor. İlaca ne kadar çabuk başlarsam o kadar iyi.

Son düzenleme:
Geri