Muhabbet Kuşum İshal ve Yürüyemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sweden
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sweden

Yeni Üye
Merhaba,

Muhabbet kuşum bir süredir halsiz, bütün gün zemine uzanarak uyukluyor ve yürüyememeye başladı, ayaklarını içeri çekiyor. Bunlara ek olarak ciddi bir ishali var. Poposundaki durumun yağlanma nedeniyle oluştuğu söylendi. Veteriner tavsiyesiyle iç parazit için 2 gündür suyuna Andazol koyuyorum. Bugün tekrar götüreceğim çünkü bir iyileşme belirtisi göstermedi. Yaşadığım yerde kanatlı uzmanı yok maalesef.

WhatsApp Image 2024-09-26 at 08.26.08.jpeg

WhatsApp Image 2024-09-26 at 08.26.09.jpeg

WhatsApp Image 2024-09-26 at 08.27.47.jpeg

WhatsApp Image 2024-09-26 at 08.27.48.jpeg

Andazolu hemen kesin suluğu önünden alın su vermeyin. Hızlıca veterinerden oksiterasiklin etken maddeli bir ilaç isteyin. Örneğin geosol. Yada başka marka da olabilir. ayrıca. Multi vitamin ve probiyotik de alın. Zehirlenmiş de olabilir. Zeolit alın. Ayrıca kuşun videosunu da paylaşın

Andazol'u hemen kestik hocam. Veteriner tavsiyesiyle Tetradox'u pirinç tanesi kadar suyuna karıştırdım. Multi vitamin alacağım. Kuş sadece kafes tabanında yatıyor hocam. Hareketsiz ve uyukluyor. Veteriner hemen salmonella bakterisinden şüphelendi, eklem iltihabı teşhisi de koydu ve bu ilacı önerdi.

Salmonella da benim önerdiğim etken maddeli bir ilaç kullanılmalıdır. Doksisiklin etken maddesinin yani Tetradox'un salmonellaya etkisi yoktur. Veterinerinizin beşeri ilaç tavsiye etmesi de ayrıca ilginç.

Küçük bir yerde yaşıyoruz ve imkanlar çok kısıtlı hocam. Önerdiğiniz ilacı internetten alabileceğim bir yer var mı?

Geri