Muhabbet kuşum ölüyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ciccikus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ciccikus

Yeni Üye
Merhaba erkek muhabbet kuşum soğuk algınlığı yaşıyor nefes alıp vermede problem yok suyuna avisol vitamin vermiştim şuanda biraz elimle limon suyu içirdim akşamları portakal yedirdim 1 haftadır böyle ama şuan kafayı yere koydu hareketsiz gözler kısık duruyor.

yardımlarınızı tavsiyeleriniz bekliyorum .

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-12-15 at 13.25.14.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-15 at 13.25.14.jpeg
    229 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2017-12-15 at 13.25.29.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-15 at 13.25.29.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 40
Kuşum Düzeldi tedavisini anlatayım:
1- Öncelikle kuşunuz ishal değilse bunu uygulayın ağzına içine azda olsa içeceği kadar limon suyu verin
2- kuşa mesafeli bir ısıtıcı koyun soğuk algınlığına iyi gelecektir
3- benim kuşum kafasını yere eğiyordu kaldıramıyordu zayıf düştüğü için önüne yemlerden döktüm yesin diye (az da olsa kafasını kaldırıp yedi)
4- kuşum insancıl olduğu için ona portakal kestim önüne yemeye çalıştuırdım + suluğuna portakal ilave ettim avisol tüy döküm vitamini vardı ondanda 8 damla damlattım suyuna

yemden biraz yiyince kafayı azda olsa kaldırdır 1 saat kafa yerde yattı ısıtıcı sayesinde biraz düzelir gibi oldu sonra ise kendine geldir birazda olsa önündeki portakaldan ısırdı biraz sonra su içince tamamen düzeldi
şuanda halsiz ama vitaminli su takviyesi ve sıcak ortamda eski haline tamamen kavuşacağını düşünüyorum çok kötü bir halden ölmek üzereyken yaptıklarım bunlar. yukarda yazdıklarım sadece soğuk algınlığı yaşayan başka bir ishal vs problemi olmayan kuşum için uyguladım. (sorumluluk almıyorum yaptıklarınızdan.)

Merhabalar arkadaslar bbizde muhabbet kusu var yapı olarak hep sakindi ama bırkac gundur cok keyıfsız sureklı kafası ıkı kafasının arasında uyuyor tüyleri kaparık ve nefes almakta zorlanıyor ve ishali var ne yapmalıyım veterinere götüremem evdeki imkanlarla ne yapılır cocuk vitamınlerınden versem etkılı olur mu

Ekli dosyalar

• 6A464F02-58F9-4DD9-BB3C-4BED3A5EAE72.jpeg
    6A464F02-58F9-4DD9-BB3C-4BED3A5EAE72.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 21
Merhabalar arkadaslar bbizde muhabbet kusu var yapı olarak hep sakindi ama bırkac gundur cok keyıfsız sureklı kafası ıkı kafasının arasında uyuyor tüyleri kaparık ve nefes almakta zorlanıyor ve ishali var ne yapmalıyım veterinere götüremem evdeki imkanlarla ne yapılır cocuk vitamınlerınden versem etkılı olur mu
Hemen ağzına 2 damla sirke damlatın. Yoksa 4 damla kadar limon. Suyuna da çeyrek suluğa 10 damla sirke veya 20 damla limon. Dışkısının net bir resmini de paylaşın.

Merhaba erkek muhabbet kuşum soğuk algınlığı yaşıyor nefes alıp vermede problem yok suyuna avisol vitamin vermiştim şuanda biraz elimle limon suyu içirdim akşamları portakal yedirdim 1 haftadır böyle ama şuan kafayı yere koydu hareketsiz gözler kısık duruyor.

yardımlarınızı tavsiyeleriniz bekliyorum .
Madem bir haftadır öyle neden şimdi yazıyorsunuz bu bir. İkincisi size iyileşmiş gibi gelebilir ama hastalığı devam ediyor büyük ihtimalle. Geçici olarak düzelmiş olabilir. Dışkı paylaşın gerekirse tedavi önerelim.

Geri