Muhabbet kuşum öksürüyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan monika
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

monika

Yeni Üye
Evet. 2 - 3 ay önce aldım. Daha doğrusu annem almış. Petshopcu yavru yok diye 1.5 yaşında bir kuşu satmış anneme. Sarı bir muhabbet kuşu. Tamamen sarı. Yanaklarında beyaz noktalar var. Annem almadan önce kafesteki en hareketli kuş buydu diyordu. Geldiğinde ise çok durgunlaştı. Ötmüyor.

Asıl sorunum şu. Aldığımdan beri öksürüyor. Gün içinde bir çok kez. Sürekli değil ara ara. Genelde ard arda öksürüyor. Bir keresinde parmağımdayken öksürmüştü yüzüme sıvı gelmişti azcık.

Diğer sorunlarım

Su sesi duyunca
Müzik duyunca
İnternetten kuş sesi açınca.
Biz onla uzun süre yüksek sesli konuşunca ötüyor sadece.

Kuşum hiç ama hiç ısırmıyor. Ne yaparsanız yapın. Isırır gibi yapıyor ama ısırmıyor. Marul vermiştim onu bile hafif hafif ısırdı.

O konuya da girmken. Kuşum sadece yem yiyor. Üzüm vereyim dedim korktu kafeste çırpındı.
Elma uzattım ısırır gibi yaptı yemedi.
Zorla çok az bi marul yedirdim. O da 1 seferliğine.

Kuşum bu aralar melankolik gibi. Normald uyuduğunu görmezdim ama bu uyuyor bu aralar. Bunu yazarken bile uyuyor. Boynunu bükmüş bir şekilde.

Banyo yaptıramadığım için zorla yaptırdım o yüzden 1 hafta küstü bana hala küs ama eskisi gibi değiliz. Barıştık biraz.

Kuşlara zorla ıslatmayın.
Üzüm ve marul gibi besinleri tanımaması gayet normal. Uzun bir süre sadece yem ve su tüketmiş bir canlının(petshopların %95'i onu bile tam yapmıyor) diğer besinleri hemen tanıması beklenemez.
Soğuk almış olabilir. Dışkısını atın bilgili birisi bakar, ona göre bir tavsiye verir.
Ötmemesi konusu da ortama alışamamış olmasından olabilir. Sonuç olarak uzun bir süre kuş sesleriyle yaşayan bir hayvan.
(Naçizane tavsiyem, yanına bir eş alın.)

Geri