Muhabbet kuşum çok korkuyor

ardapi8514

Yeni Üye
8 mayısta bir muhabbet kuşu aldım yavru 15 günlük falan. İlk 10 gün kafesini hiç açmadık tavsiyelere uyup. 10 gün sonra kafesi açtık ve biraz da zorlamayla sonunda dışarı çıktı. Ama bu kuş sürekli olarak uçarken garip garip yerlere düştü. Yatağı arkasına uçtu aşağı düştü az daha sıkışıyordu. Ama o gece biraz elime alıştırmayı başardım hatta benim üstümde uyuyakaldı. Aradan bir gün geçti kafesinin olduğu odadan uçtu mutfağa geldi fırının arkasına düştü zor çıkarttık fırını söktük. Bu olaydan sonra kuş artık bizden korkuyor ve kafesi açık olsada hiçbir şekilde dışarı çıkmıyor.Kafesin yanına geldiğimde bile korkuyor kaçacak yer arıyor. Lütfen önerilerinize muhtacım yardım edin.
IMG_20200521_174535-min.png

8 mayısta bir muhabbet kuşu aldım yavru 15 günlük falan. İlk 10 gün kafesini hiç açmadık tavsiyelere uyup. 10 gün sonra kafesi açtık ve biraz da zorlamayla sonunda dışarı çıktı. Ama bu kuş sürekli olarak uçarken garip garip yerlere düştü. Yatağı arkasına uçtu aşağı düştü az daha sıkışıyordu. Ama o gece biraz elime alıştırmayı başardım hatta benim üstümde uyuyakaldı. Aradan bir gün geçti kafesinin olduğu odadan uçtu mutfağa geldi fırının arkasına düştü zor çıkarttık fırını söktük. Bu olaydan sonra kuş artık bizden korkuyor ve kafesi açık olsada hiçbir şekilde dışarı çıkmıyor.Kafesin yanına geldiğimde bile korkuyor kaçacak yer arıyor. Lütfen önerilerinize muhtacım yardım edin.Ekli dosyayı görüntüle 46726
Korkmuş stres yapmış hayvan.Sizden de ürkmüş sanırım.Gene bir süre kendi haline bırakın düzelir.Bir daha salıncada öyle yerlere girmemesine dikkat edin.Düşeceği yer olmayan bir yerde alışsın uçmaya.

Korkmuş stres yapmış hayvan.Sizden de ürkmüş sanırım.Gene bir süre kendi haline bırakın düzelir.Bir daha salıncada öyle yerlere girmemesine dikkat edin.Düşeceği yer olmayan bir yerde alışsın uçmaya.
Evet sanırım öyle ama şimdi birşey farkettim kuşta yanına biri gidince titriyor acaba sağlık sorunu mu var ki?

Evet sanırım öyle ama şimdi birşey farkettim kuşta yanına biri gidince titriyor acaba sağlık sorunu mu var ki?
Aynısını bizde yaşadık. Simdilik tek odaya alıştırmaya çalışıyorum. Kanat titremesi sadece sizi gorunce mi oluyor?

Sadece yanına gittiğinizde oluyorsa dediğim gibi korkup tepki veriyor siz yaklaşınca.Bi süre karşıdan ilgilenip severek tekrar güveninizi kazandırın.

Biraz uzaktan izledim ve etrafında biz yokken titremiyor ama bizi görünce titremeye başlıyor. Güvenini kazandırmak için uğraşıyorum sürekli yanına gidip sakin ses tonuyla konuşuyorum ama titremeye devam ediyor hatta yanında fazla durduğumda kızmaya başlıyor. Güveni tekrar kazandırmam için önerilerinizi bekliyorum

Biraz uzaktan izledim ve etrafında biz yokken titremiyor ama bizi görünce titremeye başlıyor. Güvenini kazandırmak için uğraşıyorum sürekli yanına gidip sakin ses tonuyla konuşuyorum ama titremeye devam ediyor hatta yanında fazla durduğumda kızmaya başlıyor. Güveni tekrar kazandırmam için önerilerinizi bekliyorum
Yanına gitmeden karşıdan ilgilenin,konuşun.Seveceği şeylerden verin yesin.Sabırlı davranın,uzun sürse de süreç eskiye dönersiniz.Yaşadığı şoku atlatamamış olabilir.

Geri