Muhabbet kuşum çok kötü durum da

Taner kenar

Yeni Üye
20180322_133345.jpg
20180322_133333.jpg
20180322_133314.jpg
Herkese merhaba. Bu sabah uyandığım da muhabbet kuşumun yürümekte zorluk çektiğini ve uçmaya çalıştığın da başaramadığını gözlemledim ve tüyleri aşırı kabarık durum da kuluçkasın da şu anda 4 yumurta var fakat kuluçkaya girmiyor lütfen yardım edin bir veterinete ve ya pet shop a gitmeme gerek var mı hava çok soğuk eğer hasta ise daha da hasta olmasın. Ve kafeste 2 adet kuşum var öbürü normal ona bulaşma ihtimali var mı

Evet var o hasta kuşu bir ayrı kafese alın ağzına elma sirkesi damlatın ve eski yeni olmak uzere dıskı resmi paylasın

Şimdi kuşu aldığım yere gittim orda bir adam var 40 küsür yıldır kuşlarla uğraşıyor suyuna koymak için soğuk algınlığı ilacı verdi ama kuş hiçbir şekil de su içmiyor elime alıp zorlasam bile içmedi

Evet var o hasta kuşu bir ayrı kafese alın ağzına elma sirkesi damlatın ve eski yeni olmak uzere dıskı resmi paylasın
Şu anda kuluçka da olduğu için dışkıları aşırı büyük ve yeşil beyaz normal halli bir dışkıydı daha demin su içirtmeye çalışırken elime pisledi ve bembeyaz sıvı bir dışkıydı

Şimdi kuşu aldığım yere gittim orda bir adam var 40 küsür yıldır kuşlarla uğraşıyor suyuna koymak için soğuk algınlığı ilacı verdi ama kuş hiçbir şekil de su içmiyor elime alıp zorlasam bile içmedi
İlacı yarın uygulayın gece sulugunu alıp yarın o aldıgınız ilacı verebilirsiniz etkisi olucaktır. Yumurtalar dolu mu?

Yumurtaları flash ısıgıyla kontrol et damarlanma varsa bir kuşun ona yatması gerek uzun sure yatmadıysa at cöpe bir etkisi olmaz. Bu arada hasta olmasının sebebi camı açmışsınız cereyanda kalmış olabilir.

Anne kuşta zaten güçsüz düşmüş cereyanda kalınca kuş ne yapsın. İnş düzelir geçmiş olsun. Yumurtaların atılması anne kuşu olumsuz etkiler mi

Anne kuşta zaten güçsüz düşmüş cereyanda kalınca kuş ne yapsın. İnş düzelir geçmiş olsun. Yumurtaların atılması anne kuşu olumsuz etkiler mi
Kuşun yapısına bağlı. Sonuçta her anne gibi olacagı şekilde etkiler diye dusunuyorum zaten hasta farzedelim düzelip yattı bu sefer boş yumurtalara yatarak zamanını boş gecirmis olacak ve yorulacak o yuzden dedim bozulmasaydı dolu olsaydı dursun en azından boşa yatmazdı

Aynen annenin şu anda yatacak durumu yok daha önce de yumurtlamıştı 2 ay önce falan onlar boş çıkmıştı öyle çok ta etkinmiş gibi durmamış tı ama yumurtalara bakıp geliyim bi

Yuyyu
Kuşun yapısına bağlı. Sonuçta her anne gibi olacagı şekilde etkiler diye dusunuyorum zaten hasta farzedelim düzelip yattı bu sefer boş yumurtalara yatarak zamanını boş gecirmis olacak ve yorulacak o yuzden dedim bozulmasaydı dolu olsaydı dursun en azından boşa yatmazdı

Yumurtaların ikisi damar lı ve kırmızı yani döllenmiş. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor anneyi içeri mi koysam hem daha sıcak bir ortam

Yumurtaların ikisi damar lı ve kırmızı yani döllenmiş. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor anneyi içeri mi koysam hem daha sıcak bir ortam
Fotografini atabilir misin? Yumurtalari baska ciftiniz varsa koyabilirsiniz veya birine verebilirsiniz bozulma ihtimali var yatmaz ise.

Geri