Muhabbet kuşum çok hasta

htchaticeonem9

Emektar Üye
Kuşumun dışkıları çok kötü. Her gün kaloriferi yaktığımız halde üşüttü çok üzgünüm. Maviş gibi onu da kaybetmek istemiyorum. Şimdi entrobac probiyotik temin edeceğim başka yapabileceğim ne var lütfen yardımcı olun. Dışkıları gönderiyorum. Videodan da anlayacağınız gibi tüm kuşlarım hareketli bir tek Bıdık kabarık duruyor ve uyuyor.

Gördüğünüz gibi hep böyle kabarık duruyor ve uyuyor.

Şimdi probiyotik siparişi verdim ama yeterli gelir mi bilmiyorum. Hastalığı neyse ona göre antibiyotik alalım, ilaç verelim. Elimden geleni yaparım yeter ki iyileşsin.

Hasta olan kuşu mutlaka ayırın. Yem yedi mi hiç?
Yulaf verdim iki üç tane güç toplasın diye. Daha da vereceğim. (1 saattir yanlarındayım. Şimdiye kadar hiç yeme inmedi) Ama verdiğim yulafı yiyor yani iştahı az da olsa var gibi.

Bu arada şimdilik takviye olarak elektrolit vereyim mi, bu tür durumlara iyi gelir mi? Bir de bana bozulmuş gibi geldi aldığımız elektrolitte turuncu benekler var resmi buraya gönderiyorum. Bozuksa vermeyeyim

Yulaf verdim iki üç tane güç toplasın diye. Daha da vereceğim. (1 saattir yanlarındayım. Şimdiye kadar hiç yeme inmedi) Ama verdiğim yulafı yiyor yani iştahı az da olsa var gibi.
Yulaf değil de aspur ya da dal darı verin.
Bu arada şimdilik takviye olarak elektrolit vereyim mi, bu tür durumlara iyi gelir mi? Bir de bana bozulmuş gibi geldi aldığımız elektrolitte turuncu benekler var resmi buraya gönderiyorum. Bozuksa vermeyeyim

Vermeyin bunu bozulmuş görünüyor.

Başka belirti var mı? Kusma, ağız kenarında koku vs? Dışkıları lekeli siyah mı?

Dal darım var az önce verdim hatta, bir iki parça yedi.

Kabarık duruyor, dışkıları siyah değil ama koyu yeşil ve çok sulu, bir ara ağzını açıp kapatıyordu ama şuan yok, kuyruk sekmesi görünmüyor, sürekli uyuyor, kusmuyor. İştahı fazla yok.

Elektrolit bence de bozulmuş atacağım onu. Halbuki veren satıcı skt bitmesine 2 yıl daha var demişti. Onun yerine gervit w multivitamin koydum.

Kokladım normal kuş kokusu var. Yani özel bir pis koku gelmedi.

Dediğiniz gibi kafesleri ayırdım. Elimle de üç darı parçası yedirdim. Ben yedirmeden yem yemiyor hiç yeme inmiyor.

Ayrıca yemden kesilirse zeolitli elle besleme yapılması lazım
Yemden kesilirse kursaktan besleme yapılmalı evet ama zeolitli yapılması zorunlu veyahut önem arz eden bir şey değil. Ticari bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tabi taktir ürünü kullananların. Ben açıkçası kullanma gereği hiç duymuyorum.

Yemden kesilirse kursaktan besleme yapılmalı evet ama zeolitli yapılması zorunlu veyahut önem arz eden bir şey değil. Ticari bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tabi taktir ürünü kullananların. Ben açıkçası kullanma gereği hiç duymuyorum.
Zeolit ölçülü kullanıldığı taktirde iyidir. Sindirimi destekler dışkıyı toparlar tabiki kullanılmak zorunda değil bende hiç kullanmadım🥰

Zeolit ölçülü kullanıldığı taktirde iyidir. Sindirimi destekler dışkıyı toparlar tabiki kullanılmak zorunda değil bende hiç kullanmadım🥰
Söyledikleriniz için probiyotik kullanıyorum. Zeolit kadar zor değil temini. Tabi doğru bilgiye saygım sonsuz orası ayrı. Ancak benim fikirlerim üstte belirttiğim gibi 🙂

@htchaticeonem9 hanım sizin ise sorununuzun önemli olduğunu düşünüyorum. Yani ilaç kullanmak zorunda olabilirsiniz ama veteriner imkanlarınız varsa öncelikle götürüp dışkı analizi yapılsa iyi olur. Zira dışkı ve klasik her hastalıkta olan belirtiler dışında bir spesifik bir belirti vermiyor.

Söyledikleriniz için probiyotik kullanıyorum. Zeolit kadar zor değil temini. Tabi doğru bilgiye saygım sonsuz orası ayrı. Ancak benim fikirlerim üstte belirttiğim gibi 🙂

@htchaticeonem9 hanım sizin ise sorununuzun önemli olduğunu düşünüyorum. Yani ilaç kullanmak zorunda olabilirsiniz ama veteriner imkanlarınız varsa öncelikle götürüp dışkı analizi yapılsa iyi olur. Zira dışkı ve klasik her hastalıkta olan belirtiler dışında bir spesifik bir belirti vermiyor.

Olabildiğince yedirin. Bu durumdaki kuş yeme içmeden kesilmesi an meselesidir çünkü.
Yeni güncel dışkı yaptıysa atar mısınız?

Bu şekilde ayırdık. Bu arada Bıdık'ın dışkıları bana çok tuhaf geldi. Mavimsi yeşilimsi gibi. Bir acayip yani bir hastalığı var ama sırf üşütme olmamalı bence.

Bu arada ben şu bağırsak düzenleyici takviyeden suluğuna beş damla ekledim. İshal olan kuşlar için birebirmiş. Doğru mu?

İnşallah öyle elle besleme gibi bir duruma gerek kalmaz. Ben açıkçası videolarını izledim hayvanın gırtlağına giriyor o aparat. Yanlış bir hareket yapma olasılığı yüksek. Yani bir veterinerin ya da uzman birinin yapması lazım onu.

Yediği yemden olabilir mi? Üç gündür yeni yem veriyoruz.

Geri