Muhabbet Kuşum çok hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Elmin93
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elmin93

Yeni Üye
Herkese Merhaba. Muhabbet kuşum bu sıralar çok hasta ve halsiz. Nefes almakta zorluk çekiyor yemek yemiyor ve su içtiğini göremedim. Kuyruğunu havaya kaldırıp zor bir şekilde de olsa ayakta durmaya çalışıyor. Kendisi 7 yaşında ve onu hiç böyle görmemiştim. Sizden aciilen yardım bekliyorum çünkü durumu çok kötü. İşte videosu :

Veterinerden Eritrom toz alıp yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 5 gün. Ayrıca Multivitamin ve Probiyotik takviyesi de yapın. Geç kalmışsınız kurtulması zor gibi görünüyor.

Veterinerden Eritrom toz alıp yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 5 gün. Ayrıca Multivitamin ve Probiyotik takviyesi de yapın. Geç kalmışsınız kurtulması zor gibi görünüyor.
Birkaç gün öncesinden Doksisiklin etken maddeli Tetradox ilacını suluğuna karıştırmıştım ama hiç su içtiğini göremedim.Ben Eritrom bulana kadar doksisiklin ile ağzına enjekte edersem herhangi bir etki alabilir miyim? (Elimde Flagyl Şurup da mevcut)

Son düzenleme:
Teradoks varsa eritroma gerek yok. Onu kullanın. Su içmiyorsa toplu iğne başı kadar ilacı az miktar suyla sulandırıp içirin. Ayrıca sabah akşam bir damla mikostatin damlatın iki yönlü tedavi uygulayacaz mecbur. Kurtarmak zor ama elimizden geleni yapmış olalım. Mikostatin eczanede bulunur.

Teradoks varsa eritroma gerek yok. Onu kullanın. Su içmiyorsa toplu iğne başı kadar ilacı az miktar suyla sulandırıp içirin. Ayrıca sabah akşam bir damla mikostatin damlatın iki yönlü tedavi uygulayacaz mecbur. Kurtarmak zor ama elimizden geleni yapmış olalım. Mikostatin eczanede bulunur.
Çok teşekkür ederim. Gelişmeleri yazacağım.

7 Yıldır benimle bulunan daha 6 aylıkken aldığım kuşum bu sabah öldü. Su içebilseydi daha erkenden müdahale etmiştim aslında ama su içmemesi olayı çok zorlaştırdı. Ya ölsün yada iyileşsin diye dua ediyordum artık çünkü acı çekmesine kalbim dayanamıyordu.Bir daha kuş besleyebileceğimi düşünmüyorum. Konuyu silmeyeceğim belki de birisine yardımcı olabilir. Siteyi açandan ,cevap verenden, sadece kalbinden iyilik dileyenden bile Allah razı olsun. Kalın sağlıcakla.

Geri