Muhabbet kuşum çok hasta gittikçe kötüleşiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kamboc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kamboc

Yeni Üye
Merhaba
5 - 6 ay önce aldığım muhabbet kuşum da, önce aylarca süren ishal son 1.5 aydır da ilaveten tüylerinin dökülmesi şeklinde devam eden bir hastalık var her gün kötü sona doğru gidiyor zavallı kuş.

Muhabbet kusum ilk 1 ay gayet iyi durumdaydı bir aydan sonra ishal gibi yeşil ve bol sıvılı şekilde kaka yapmaya başladı. Yeşil kaka yapması dışında davranışlarında bir değişiklik yoktu. İshal olmasına rağmen popo kısmı tertemiz ve kuru. Ama yemyeşil ishal şeklinde kaka yapıyor ve bu durum 4 aydır devam ediyor.
Yeşillik falan vermiyorum sade yem veriyorum dal darı veriyorum iyi geldiği söylenmişti vitamin de verdim ama ishal geçmedi. Sanırım ishal olduğu için çok su tüketiyor.
ve yeşil renkte ve yeşil sıvılı kaka yapıyor yesil sıvısı çok fazla baya ishal öyleki dışarı çıkaramıyordum kuşu etrafı berbat ediyordu. Kaka yapma sıklığı da bence normalden fazla kafes dibine koyduğum kağıt kısa sürede yemyeşil oluyor ve doluyor çok da pis de kokuyor.
Resimlerden anlaşılır mı bilmiyorum ama genel olarak kakasının katı kısmı yeşil ve ince bir solucan gibi geri kalan tamamen yeşil su şeklinde.

ishal için çeşitli ishal ilaçları vitamin vs kullandım ama geçmedi. Kuş da yavaş da olsa kilo kaybı var gibi yada tüylerinden öyle gözüküyor ama yemesinde sorun yok.

Son 1.5 aydır yukarı da saydığım yeşil renkli ishal durumuna ilaveten özellikle göğüs kısmında tüylerinin dökülmesi başladı. :(
Bu durum farklı bir sebepten de kaynaklanıyor olabilir. Kuruma hastalığına yakalanmış olabilir diye biteral bile kullandım ama işe yaramadı.
Her geçen gün durumu daha kötüye gidiyor üzülüyorum yardımcı olabilecek var mı kurtaralım zavallı kuşu :(

Ekli dosyalar

• IMG-20200606-WA0010.jpg
    IMG-20200606-WA0010.jpg
    147.9 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.jpg
    2.jpg
    146.4 KB · Görüntüleme: 37
  • 3.jpg
    3.jpg
    99.8 KB · Görüntüleme: 35
Geri