Muhabbet kuşum çok hapşırıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ceviiiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ceviiiz

Yeni Üye
Muhabbet kuşum her gün hapşırıyor, bazen 10-15 kere arka arkaya hapşırıyor ve bu bayadır devam ediyor. Burun akıntısı veya yemesinde, neşesinde bir sorun yok acaba alerjik bir şey olabilir mi? Bu durum için yapabileceğim bir şey var mıdır?

Hapşırmanın birçok nedeni olabilir. Ortam tozlu olabilir, yem yada kum yerken burnuna kaçıyor olabilir, tüydeyse daha sık hapşırmalar olur. Ayrıca sulu hapşırması iyi değildir ama zaten sulu değilmiş. Ek olarak kuşunuzun dışkısını da eklerseniz daha iyi olur.

Tamamdır teşekkür ederim. En kısa sürede çekip atmaya çalışacağım.

3D23F283-307D-4FDF-BDEC-BE11708AF0D2.jpeg

Yok yerine yerleşirken yapıyor sonra kesiyor yapmayı, 2,5 aydır var yani aldığımızdan beri

Korkutmayayım ama nedense bana hapşırmadan ziyade sinirsel bir şey gibi geldi ama ses çıkarması tahminimde tereddüt ettiriyor. Stresten bile yapıyor olabilir ama ben pek emin olamadım. Hocamıza bir soralım.
@Melih.S59 hocam bakabilir misiniz?
Ve videodaki ayak hareketlerine de bakarsanız memnun olurum :)

Korkutmayayım ama nedense bana hapşırmadan ziyade sinirsel bir şey gibi geldi ama ses çıkarması tahminimde tereddüt ettiriyor. Stresten bile yapıyor olabilir ama ben pek emin olamadım. Hocamıza bir soralım.
@Melih.S59 hocam bakabilir misiniz?
Ve videodaki ayak hareketlerine de bakarsanız memnun olurum :)
Genelde kaşındığında elimizden indiğinde ve su içtikten sonra hapşırıyor onun dışında da ara ara yapıyor

Genelde kaşındığında elimizden indiğinde ve su içtikten sonra hapşırıyor onun dışında da ara ara yapıyor
Kaşındığında ve su içtikten sonra yapması normal aslında ama 2.5 aydır bu şekilde sık sık yapıyorsa, kaşınma ve sudan sonra yapması tesadüf olabilir. Birde ayak hareketide dikkate alınacak bir konu. Genel anlamda stresten yapıyor olmasıda muhtemel. Ama dediğim gibi hapşırırken kafa hareketi ve ayak hareketi başka sorun olduğuna da işaret olabilir. Ben yüzde yüz emin olamadım. Melih hocam da bir bakarsa iyi olur. Siz gönlünüzü ferah tutun 🙏🌸

Geri