Muhabbet kuşum çiftleşmiyor

Cahitalper

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Siteye yeni üye oldum çözemediğim konu 5 ay önce erkek muhabbet kuşu aldım ve yaklaşık 3 ay öncede beyaz dişi muhabbet kuşu aldım.Erkek kuş 6 aylık ama dişi kuş beyaz olduğu için yaşını bilmiyorum aldığımda ceresi kahverengiydi.

Kuşlarımın her ihtiyacını karşılıyorum ( Haftada bir yumurta maması,haftada bir marul ve elma gibi meyve ve sebzeler,kafesinde kalamar kemiği mineral taşı ve kumu,suluğuna 15 günde bir vitamin damlatıyorum ve yemi versele laga kullanıyorum,haftada az miktarda yulaf veriyorum ve yemine nijer tohumu katıyorum yinede çiftleşmiyolar.

Dişi kuşumu yuvalık olan kafesten alıp başka kafese koydum,tekrar erkeğin yanına aldığımda erkek biraz kur yapıp tekrar kavga etmeye başladılar ilk aldığım sıralar erkek baskındı ilk 3 gün dişiyi biraz hırpaladı sonra baya kur yapmaya başladı sonraları ise dişi çok sinirli olup erkeği kafeste baya bi hırpaladı

Şuanda ise bazen kur yapıyorlar bazen kavga ediyorlar ama dişi hala baskın taraf.

Yardım edebilirseniz sevinirim Resimlerdeki beyaz dişi sarı erkek olan

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler...
20180602_072956.jpg

Ekli dosyalar

• 20180602_072754.jpg
    20180602_072754.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 14
Kafeste tek tünek bulundurmanı tavsiye ederim oda yuvalik hizasında bulunsun,kadastro kuşların dikkatini dağıtacak bir şey bırakma birbirleri ile daha çok ilgilenmeye başlayacaklardır.

Dişi hırpaladığından çift tüneğe geçmiştim şimdi birini söküyorum ama dişi hala çok baskın sizce kuşlardan birini değiştirmelimiyim???

Dişi hırpaladığından çift tüneğe geçmiştim şimdi birini söküyorum ama dişi hala çok baskın sizce kuşlardan birini değiştirmelimiyim???
Ciddi yaralanmalar olmadığı sürece sorun olmaz degistirmeni tavsiye etmem benimde böyle bir çiftim vardı bunlar asla eş olmaz derken tek tüneğe geçtim 1hafta önce birbirini parçalayan kuşlar bir hafta sonra çiftleşmeye başladılar acele etmemenizi tavsiye ederim.

Hocam aynı şeyleri harfiyyen bende yaptım bir sene uğraştım olmadı. Dışı kuşumda sağlık problemi varmış sonradan öğrendim. Dışı kuşu degistirdim. Tekrar başa döndüm bu sefer olacakmı bakalım. Bir de ciftlessin diye ugrasirken kuşların sağlığınada dikkat etmek gerek. Istemedende olsa sagliklarini bozuyoruz.

Bi sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim

Evde tüm odalar dolu olduğundan dolayı kuşlar gelip geçerken rahatsız olmasın diye banyoda uygun bi yer var.

Banyo ne aydınlık ne karanlık orta derecede tek sorun duştan dolayı nem kuşlarıma zarar verirmi???

Bi sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim

Evde tüm odalar dolu olduğundan dolayı kuşlar gelip geçerken rahatsız olmasın diye banyoda uygun bi yer var.

Banyo ne aydınlık ne karanlık orta derecede tek sorun duştan dolayı nem kuşlarıma zarar verirmi???
Gelip geçmekten dolayı sorun olmaz kuşları banyoya koymanızı tavsiye etmem nemden havasızlıktan ötürü temiz hava alabilecekleri uygun sıcaklıkta bir yerde olması en makulu kafesi sarmadiginiz sürece pek rahatsız olmayacaklardır

Geri