Muhabbet Kuşum Çok Hırpalanmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Muzdarip
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Muzdarip

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle belirtmek isterimki bu ve benzeri forumlara insan kayıt olmasa bile bir çok bilgiye ulaşailiyor.Bu hizmeti hayvanseverlere sağlayan her foruma buradan teşekkür ederim.Beni daha iyi ve net anlamanız adına herşeyi en baştan anlatıyorum ben bir muhabbet kuşu aldım adınıda fikret koydum.1-1.5 ay onunla ilgilendim hertürlü kaynaktan bilgi topladım doğal yaşamlarındaki hallerini inceledim ve ona en iyi şekilde baktım.Sonra bir gün bir kuşa rastladım yavru maksimum 13 yaşında bir çocuğun elinde daha doğrusu site içerisinde kuşa işkence ediyordu bildiğin.Aldım elinden sağlam da bir sille vurduktan sonra eve getirdim ama kuşu ilk geldiği halde bir görseniz ceresi kanatları kan içinde hayvan oğlu hayvan hem kanatlarını çekmiş hem uçurmuş kovalamışmı artık filizleri patlamış herhalde.Ayağı kötü şekilde incinmişti.Veterinere götürdük krem verdi bende kardeşime verdim tabi.Kendi kuşumla ilgilenmeye devam ettim fikretimi hiç kafese koymazdım.Hep omzumdaydı o uyurken omzumdaydı çok afedersiniz lavaboya giderdim inmezdi omzumdan her gün ben uyanana kadar gelir başımda beklerdi.Ama işte olan oldu bir gün altımda kalmış hiç direnmemiş bile.Oracıkta ölmüş düşünebiliyomusunuz ya Azrail baş ucuma kadar gelmişte fikretimin canını almış.Çocukluk yıllarımdan sonra ilk kez gözyaşı döktüm.Ama konu bu değil tabi diğer kuş bana fikretimden kalan tek şey onla odadan odaya ötüşmeyi çok severdi.Diğeri onu yanına yanaştırmasada.Bana ondan bi o bide bi kaç fotoğrafı kaldı.Ben bu kuşu alıştırmak istiyorum yanlış anlamayın konuşsun falan hiç umrumda değil sevgi nedir bilsin istiyorum sadece.İlk geldiğinde karanlıktan bile korkdardı ışıkları söndüremezdik direk hayatımda ilk kez duyduğum bir kuş sesi çıkarırdı.Bİldğin çığlık atardı.Şimdi durumu fena değil.Ama hayla çok korkuyor.Elimden yem yiyor ama çok aç olması lazım.Kafesini diğer odaya koydum onuda omzuma.Ama biraz duruyor en ufak birşeyde kaçıp gidiyor.Bir kaç kerede avuçlamak zorunda kaldım zaten napacağım bilmiyorum istesem şimdi götürür bir petshopa veririm fakat ordada nasıl bakıldırklarını biliyoruz.Onada gönlüm el vermiyo zaten zayıf.Biliyorum çok uzun oldu ve sizdende özür diliyorum zahmet edip okuyan kardeşlerime arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve önerilerinizi bekliyorum.

Ne kadar çok ilgi gösterirseniz o kadar çabuk alışır. Mümkün mertebe, diğer kuşunuzda olduğu gibi, beraber vakit geçirmelisiniz

ustam sende bu hissiyat olduktan sonra kuşun sana alışır rahat ol

Ne kadar çok ilgi gösterirseniz o kadar çabuk alışır. Mümkün mertebe, diğer kuşunuzda olduğu gibi, beraber vakit geçirmelisiniz
Ne yaptıysam maymun ettim kendimi ama kuş aynı kuş.Rahmetli 2 günlükken omzumdan inmezdi ilk gün üzerimde uyutttum falan ama bu farklı bu kuş çok korkmuş yaraları yeni yeni iyileşti.Bilmiyorum bana hiç alışmayacakmış gibi geliyor ama hadi bakalım.

Geri