Muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ferit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ferit

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kafasında beyaz tomurcuk gibi şeyler çıktı çok halsizlesti tünekte yada yerde uyuyor
20180624_131034.jpg

20180624_131030.jpg

Böyle

Kuş tüyde. O beyaz dediğiniz şeyler de tüy kapsülleri. Banyoluk takın banyo yapsın, tulaf verin yesin. Rahatlar. Dışkısı normalse, sürekli kabarık halde uyumuyorsa telaşlık durum yok.

Suyuna beş altı damla elma sirkesi koyun. Tüyden kaynaklı bir kabarıklık ve dışkı değil bu, kuş hasta olabilir. Veterinere götürmenizi öneriyorum.

Kuşun altındaki renkli yemlerin olduğu şey yemlik ise yeri yanlış. Dışkı yeme bulaşabilir. Ayrıca kafeste ızgara yok ben ızgara kullanımını öneriyorum. Hijyen açısından önemli.

Kuşun altındaki renkli yemlerin olduğu şey yemlik ise yeri yanlış. Dışkı yeme bulaşabilir. Ayrıca kafeste ızgara yok ben ızgara kullanımını öneriyorum. Hijyen açısından önemli.
Yemliği geçici olarak koymustum suluğuna damlatmak içinde vitamin aldım

Sürekli kabarık ve halsiz ise tüyden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. İş çıkışı veterinere götürme imkanınız varsa bunu değerlendirin. Suluğuna dediğim ölçüde elma sirkesi damlatın.

Kuşumun yanında çiçek koymuşlar çiçekte ballık hastalığı vardı ondan dolayı hasta olmuş olabilirmi

Birde kuşun gözünün kenarında nokta kadar kırmızılık olmuş çiçek hastalığı olmamıştır demi
Gözünü bir yere sürterken kızarmış olabilir. Çiçeği başka odaya alın, kuşun bulunduğu yer havadar, temiz olsun. Beslenmesine dikkat edin, sebze meyvesini yedirin.

Geri