Muhabbet Kuşu yuva olmazsa yumurtlamaz mı ?

Halil1905

Yeni Üye
Arkadaşlar,

Kuşlarımı çiftleşirken gördüm fakat kafesimde yuva yok daha doğrusu vardı fakat dişi kuş sürekli içeride durup içerisine dışkısını yaptığı için çıkarmıştık (mikrop kapmasın diye). Şimdi yuva tekrar göz attım içini resmen dışkı götürüyor yani içi çok pis.

Daha öncede kuşum hasta diye konu açmıştım. Şüphelerim dışkı dolu yuvanın içinde kalmasından ötürüydü.

Arkadaşlar,

Kuşlarımı çiftleşirken gördüm fakat kafesimde yuva yok daha doğrusu vardı fakat dişi kuş sürekli içeride durup içerisine dışkısını yaptığı için çıkarmıştık (mikrop kapmasın diye). Şimdi yuva tekrar göz attım içini resmen dışkı götürüyor yani içi çok pis.
Hocam yuvayı temizleyip içine yuva malzemesi koyun en basit olarak talaş olabilir.

Daha once kafesin bir kosesine kulucka yapan kuslar gormustum. Ama en normali yuvaliktir. Normalde disi kus yuvaligin icine diski yapmaz. Kuluckada yattigi surece diskisii yapmak icin disari cikar. Sizinki birseylerden korktugu icin veya erkek surekli ciftlesmek istedigi icin yuvaliga girip saklaniyor olabilir. Ama dedigim gibi bu isin normali yuvaliktir. Dogada da bu kuslar bir agacin oluguna yuva yaparlar.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri