.Muhabbet kuşu yumurtaları kuru ve boş çıkıyor

Cagataymehmet

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Daha önceden soruldumu bilmiyorum, raslamadım bu konuya. Bir adet çift muhabbet kuşum var. Daha önceden yavru aldığım bu çifti petshop da tanıştığım bir abinin tavsiyesiyle dinlendirmeye aldım. Yaklaşık 3 ay kadar. Sonra tekrardan yuvalık taktım. Yumurtaları oluyor dişi yumurtaların üstüne de yatıyor herzamanki gibi. 20 gün felan bekliyorum. 20 günün sonun da yumurtaları elime aldığımda içleri kurumuş bir şekilde oluyor. Sarı renk gibi kurumuş. Yani daha önceden yavru alıyordum bu kuşlardan 4 taneden aşşağı yavru çıka etmiyorlardı. Şimdi yumurtalar kuruyor. Sebebi nedir bunun? Vitaminleri vs her şeyleri var. Nasıl düzelir ? Ne yapmam lazım düzelmesi için? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kuşlar 2 buçuk yaşındalar. Şimdiden teşekkürler.

Erkekte iş bitmiştir belki dölleyemiyordur yumurtaları

Bu beslenmeden erkekte olan genetik Bazı sorunlardan olabilir dediğiniz gibi dişi yumurtluyor yatıyor hemde ama boş siz bence dişiye eziyet olmasın diye yumurtaları 1 hafta olduktan sonra kontrol edin boşsa alın altından hayvan yatmasın erkeğide değiştirirsiniz

Geri