Muhabbet Kuşu Yumurta

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi Akşamlar arkadaşlar benim bi çift Muhabbet kuşum var dişiyle erkek aşırı derecede bir birlerine kur yapıyolar + 1.5 haftadan fazladır dişi giriyor yuvada yatıyor.. bazen ben baktığımda yuvadan çıkıyor ama tekrar giriyor yatıyor hala yumurta yk sorun ne acaba ? ne zaman yumurta yapar sebep nedir yuvada yatmasının acaba? uzun suredir giriyo yuvadan çıkmıyo bazen çıkıyo tekrar giriyor.

bu arada @Recai abi bana çok yardımcı olur bu konuda Allah Razı olsun.. Abi burdaysan bi göz atasın sana zahmet

Kardeşim sabret. Yuva hazırlıyor. Herşey normal. Haftada 2 kez kızıştırıcılı yumurta maması da ekle.
Abi benim sorumuda cevaplarsan çok severim. Kime sorsam kesin bisey demiyor.
Abi ben kızışmış erkek muhabbet kuşumun yanına onunla aynı yaşta hemen hemen aynı boyutta bir dişi aldım. Dişi kuşu aldıktan 4. Günde ilk kez çiftleştiler. Daha yuvalık takmamıştım çiftleştiklerini gördükten sonra yuvalık taktım. Dişi kuş talaşların bi kısmını atmış yuvadan kalan talaşlarıda düzenlemiş. İlk çiftleştikten sonra hemen hemen hergün gördüm çiftleştiklerini dişi kuş arada yuvaya girip boş boş yatıyor ama ne yumurta var nede yumurta belirtisi kuşlar yüksek yerde yuvalık büyük folluklu ama yumurta falan yok nedeni nedir abi yardımcı olursan çok sevinirim. Kuşlar yerli. Yüksek bi yerde kafeste herşeyi tam. Dişi kuşu alalı 1 ay oldu.

Abi benim sorumuda cevaplarsan çok severim. Kime sorsam kesin bisey demiyor.
Abi ben kızışmış erkek muhabbet kuşumun yanına onunla aynı yaşta hemen hemen aynı boyutta bir dişi aldım. Dişi kuşu aldıktan 4. Günde ilk kez çiftleştiler. Daha yuvalık takmamıştım çiftleştiklerini gördükten sonra yuvalık taktım. Dişi kuş talaşların bi kısmını atmış yuvadan kalan talaşlarıda düzenlemiş. İlk çiftleştikten sonra hemen hemen hergün gördüm çiftleştiklerini dişi kuş arada yuvaya girip boş boş yatıyor ama ne yumurta var nede yumurta belirtisi kuşlar yüksek yerde yuvalık büyük folluklu ama yumurta falan yok nedeni nedir abi yardımcı olursan çok sevinirim. Kuşlar yerli. Yüksek bi yerde kafeste herşeyi tam. Dişi kuşu alalı 1 ay oldu.
Her çiftleşmeden yumurta gelmiyor. Dişi daha ortama yeni yeni alışmıştır. Biraz daha zaman ver, alırsın yumurta merak etme. Düzenli mama takviyesi de yap mutlaka.

Her çiftleşmeden yumurta gelmiyor. Dişi daha ortama yeni yeni alışmıştır. Biraz daha zaman ver, alırsın yumurta merak etme. Düzenli mama takviyesi de yap mutlaka.
Sağolun teşekkür ederim peki mama hazır mı önerirsiniz yoksa kendimiz mi yapalım sizce hangisini yapayım ?

Geri