Muhabbet kuşu yem geveleme ve ağzını açıp kapatma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Dantes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dantes

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşum videodaki gibi yem geveliyor, normalde yem kabuklarını dökmezdi şu zamanlar dökmeye başladı, yem yedikten sonra ağızıda yem kokusuyla karışık bir koku oluyor ama normal zamanlarda koku yok, enerjisi yerinde konuşuyor ötüyor uçuyor, yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Video: https://drive.google.com/file/d/10h-GXbp5lbbD-6x-ZNUqNg4_0KD7mZy_/view?usp=sharing
Dışkısı: https://drive.google.com/file/d/1YRi36BbDc9f57ee7SouAKCJHAWE9cg1c/view?usp=sharing

Merhabalar aynı ve tipkisi benim kuşumda da var. Ağzinda yemi geveliyor ve geveleme esnasında ağzında koku oluyor. Kanatlı uzmana götürdüm başka durum için bu olayı da sordum bir sorun olmadığını söyledi hatta kursaktan örnek alındı. Temiz çıktı. Sanirim yediklerini sindirmek için o hareketi yapıyorlar. Grit kumu da var. Sizin yoksa temin ediniz ama korkulacak bir durum yok içiniz rahat olsun. Zaten dışkısı da normal görünüyor 🙂 geçmiş olsun.

Evet grit kumunu önceki konulardan görmüştüm en kısa zamanda temin edicem, şu aralar kızgınlık döneminde sanırım onunla ilgili birazda, dışkısı normalde iz bırakmazdı son zamanlarda bırakmaya başladı ben bakteriden korkmuştum açıkcası, teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Bağırsaklari için probiyotik entrobac temin ediniz. Petshoplardaki takviyeler maalesef yetersiz kalıyor. Haftada bir düzenli şekilde uygulayınız. Kuşun sağlığı ve bağışıklıgi için çok önemli bir takviye.

Peki vitamin olarak ne önerirsiniz şuan 1-2 gündür aminosol kullanıyorum.

Multivitamin gervit öneririm. İçeriği çok zengin. İnternette satışı var ikisinin.

Farklı konu açmak istemedim size soruyum, kuşuma yalnız kalmaması için yanına kuş almayı düşünüyorum ancak dişi alırsam yavrulama durumunda tecrübem olmadığı için kuşlara zarar vermekten korkuyorum bir yandan bu onun doğası onu engellemekte istemiyorum sizce nasıl olmalı yanına erkek kuş almam mı yoksa dişi almam mı daha iyi olur ?

Yuvalık takmazsaniz yavrulama gibi bir durum olmaz. Ama dişi her zaman baskın oldugu dişiyi yaş olarak büyük alırsanız erkek kuşu dövme yaralama gibi durumlar olabilir. O yüzden erkek kuşunuzdan daha küçük bir dişi alın. Ayrıca erkek kuşunuzun size ilgisi veya konuşuyorsa da konuşması azalabilir. Ama tabi biraz da karakterle de alakalı.

İlgisinin azalmasında bir sorun olmaz onun mutlu olması benim için daha önemli, tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Geri