Muhabbet kuşu yem dışında bir şey yemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan denosu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

denosu

Yeni Üye
1 yaşında dişi muhabbet kuşum yem dışında hiçbir şey yemiyor kafesine marul elma karpuz gibi meyve ve sebzeler koydum ama yemedi korktu meyvelerin üstüne yem de serpiştirdim ama işe yaramadı ne yapacağımı bilmiyorum

Yemini çıkarıp sadece ek besinleri koyarsanız yiyecektir. Kontrol edin muhakkak aç kalmasın. İshale sebep olacak sebzeleri tavsiye etmem. Yeşil elma, havuç, kırmızı pancar, haşlanmış yumurta gibi besinler haftada 1 olacak şekilde verilebilir. Onun haricinde karışık tohum verebilirsiniz

Nasıl veriyorsunuz küçük parçalara keserek rendeleyerek mi?
Marul yaprağını tüm olarak verin ama sabitleyin bir yere kuş rahat yiyebilsin,temiz bir mandal kullanabilirsiniz. Karpuzu şekerli meyveleri sık vermeyin. Onlardan da bir parmak boğumu kadar verebilirsiniz bütün olarak. Havuçun dış yüzeyini soyun ve ikiye kesin dikeylemesine ve bir de yatay olarak kesin bir parmak boğum kadar da ondan verebilirsiniz. Haftada 1 sebze,10-15 günde 1 meyve verebilirsiniz ama uygun sebze ve meyveler olmalıdır. Sebze meyveleri iyice yıkayın. Kafeste de fazla bekletmeyin 2 saat sonra alın atın çöpe.

Tam anlattığınız şekilde verdim hepsini ama yemiyor :(

Yemini çıkarıp sadece ek besinleri koyarsanız yiyecektir. Kontrol edin muhakkak aç kalmasın. İshale sebep olacak sebzeleri tavsiye etmem. Yeşil elma, havuç, kırmızı pancar, haşlanmış yumurta gibi besinler haftada 1 olacak şekilde verilebilir. Onun haricinde karışık tohum verebilirsiniz
Gece yemliğini söküp sabah mı vermeliyim?

Gece yemliğini söküp sabah mı vermeliyim?
O da bi yöntem ama benim gönül el vermiyor o yönteme. Yemligi çıkarıp vermek istediginiz mama ya da yiyeceği bırakın sadece. Kafes dışında çok vakit geçiriyorsa elinizdeyken vermeyi deneyin.

Geri