Muhabbet kuşu yarasına Excipial LİPO kullanılır mı.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kerem41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kerem41

Yeni Üye
Merhabalar, erkek kuşuma eş olarak bir dişi kuş almıştım. Aldığımda sanırım ayağında bir sorun yoktu ama şu anda sol ayağının üstüne basmıyor. Fazla inceleyemiyorum çünkü insana pek alışık değil elimde ayağıyla bir yere tutunmadan durmuyor. Ancak kırık tarzı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Elimde Travazol, Bacoderm ve Excipial LİPO kremleri var. Reçetelerinden bana en uygunu Excipial LİPO gibi geldi. Bunu kullanmamda bir sorun var mı veya başka neler yapabilirim?

Bacoderm kullanmalısınız. yara varsa antibiyotik etki gösterir. Yara yoksa excipol kullanırsınız. Birde sürmeden önce resmini çekip paylaşın.

Vitamin eksikliği,yetersiz beslenme veya bakteri parazit gibi durumlarda da ayak kanat tutulması görülebilir. Kuşunuzun güncel kısa bir videosunu ve beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Foto için hızlıresim com sitesini,video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz.
Kuşunuza vitamin takviyesi veriyor musunuz? Yem harici verdiğiniz şeyler var mı? Yeminiz kaliteli yem mi?

Kuşunuzun resmini ve dışkı resmini atabilir misiniz? Eğer darbe, travma yoksa birdlover hocamızın dediği gibi başka rahatsızlık da olabilir

Vitamin eksikliği,yetersiz beslenme veya bakteri parazit gibi durumlarda da ayak kanat tutulması görülebilir. Kuşunuzun güncel kısa bir videosunu ve beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Foto için hızlıresim com sitesini,video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz.
Kuşunuza vitamin takviyesi veriyor musunuz? Yem harici verdiğiniz şeyler var mı? Yeminiz kaliteli yem mi?
Hocam daha 1-2 hafta oldu alalı. Ve kanatlarını da garip tutuyor.
Bacoderm kullanmalısınız. yara varsa antibiyotik etki gösterir. Yara yoksa excipol kullanırsınız. Birde sürmeden önce resmini çekip paylaşın.
Kuşunuzun resmini ve dışkı resmini atabilir misiniz? Eğer darbe, travma yoksa birdlover hocamızın dediği gibi başka rahatsızlık da olabilir
Ne yazık ki sabit durmadığı için ben bile zar zor görebiliyorum ayağını. Kafesi daha şimdi temizledim o yüzden dışkı fotoğraflarını yarım saat sonra atabilirim.

Son düzenleme:
Kuşunuzu acil kanatlı uzmanına götürün dışkısında kan var gibi koksidiyoz olabilir, böbreğinde de sorun olabilir

Kuşun dışkısı da duruşu da anormal.
Vakit kaybetmeden kanatlı(kuş) veya egzotik hayvan veterinerine götürün.

Bu kuşu asıl erkek kuşuma eş olarak almıştık. Aynı kafesteler acaba ona bulaşma gibi bir durumu olur mu.

Kocaeli'de kanatlı uzmanı nerede bulabilirim. Ne yazık ki yakınımdaki veterinerler muhtemelen kuşlarla ilgilenmiyor.

Kocaeli'de kanatlı uzmanı nerede bulabilirim. Ne yazık ki yakınımdaki veterinerler muhtemelen kuşlarla ilgilenmiyor.

Forumda Darıca veteriner kliniğini önerilmiş ama bir arkadaşımız kanatlı uzmanı değil yazmış yorumlarda.

Siz Googleye Kocaeli kanatlı kuş veterineri yazın çıkmazsa egzotik hayvan veterineri yazın,hizmetler bölümünde kuş yazan varsa o kliniği araştırın iyice,yorumları şikayetleri okuyun. Ona göre karar verin. İmkan varsa yakın illerdeki kanatlı veterinerlerinden birine götürün.

Animalistan veterinet kliniği, ejder veteriner kliniği var. 24 saat açık.

Geri