muhabbet kuşu vitamin takvimi

Vitamin takvimi fena durmuyor. Ama probiyotik 10 güne bir, gerwit haftalık, b vitamini de tüy dönemlerinde yeterli olur. Ayrıca meyve sebze tüketiyorsa bu vitamin takvimi ona göre değişiklik gösterir. Örneğin, ben meyveyi sık tüketen kuşlarda gerwitin kullanım aralığının bir tık uzun olmasında sakınca görmüyorum. Bunun gibi etkenler vitamin takviminizi etkiler

Gün 24 saat , ilaç ve takviye sağlık ürünleri kafesteki sulukta 6 saatten fazla tutulmamalı. Günlük 18 saat sadece su bulunacak zaten :) Su olarak ayrı olarak yazmanıza gerek yoktu... Sağlık ürünlerini kesinlikle birbirleri ile karıştırarak vermeyin. Listede 3 ürünü aynı anda verdiğiniz görünüyor.
Arada 1 gün ara bırakarak ürünleri kullana bilirsiniz. Gervit- W ve Entrobac haftada 1 gün . Diğer ürünleri 15 günde 1 kullanınız.

Gün 24 saat , ilaç ve takviye sağlık ürünleri kafesteki sulukta 6 saatten fazla tutulmamalı. Günlük 18 saat sadece su bulunacak zaten :) Su olarak ayrı olarak yazmanıza gerek yoktu... Sağlık ürünlerini kesinlikle birbirleri ile karıştırarak vermeyin. Listede 3 ürünü aynı anda verdiğiniz görünüyor.
Arada 1 gün ara bırakarak ürünleri kullana bilirsiniz. Gervit- W ve Entrobac haftada 1 gün . Diğer ürünleri 15 günde 1 kullanınız.
su yazdigim gunler sadece gun boyu temiz su olacak sekilde vitamin takviyelerinin bulunmadigi gunler hocam 3 ürün karıştırmamin sebebi o 3 urununde birbiryle karistirilma özelligi olmasi hocam 😊 bende sizin açılmış bir konuda röhnfried urunlerinin suluklara kullanim ölçüleri yazınızı okuyordum yazmaniza sevindim 😊

listenin solunda yazdigim sayilar 1 ay icindeki gunler hocam yani 1. gun entrobac 2.gun gervit 3.gun temiz su 4.gun temiz su seklinde

kusumu sahipleneli 10 gun civari oluyor hocam suanlik verdiğim sebve ve meyveleri pek tuketmiyor, tuketmeye basladiginda haftalik olarak kaydirmalari yapacam aklimda yorum icin teşekkürler 😊

su yazdigim gunler sadece gun boyu temiz su olacak sekilde vitamin takviyelerinin bulunmadigi gunler hocam 3 ürün karıştırmamin sebebi o 3 urununde birbiryle karistirilma özelligi olmasi hocam 😊 bende sizin açılmış bir konuda röhnfried urunlerinin suluklara kullanim ölçüleri yazınızı okuyordum yazmaniza sevindim 😊

Kuşlar vücutları en narin olan canlılardandır. İskeleti , derisi , iç organları diğer tüm canlılardan farklıdır. Kuşlar sadece kanatları ve tüyleri oldukları için uçmazlar. Kemikleri ( iskelet yapıları ), organlarının yapısı kuşların uçmasını desteklemek için çok narin bir yapıdadır. Kuşların iç organları su gibi jelimsi bir yapıdadır. Ürünleri karıştırarak vermek kuşların organlarına fazla doğal veya kimyasal yükleme yapmak demektir. Aynı anda kullanılan 2 farklı ürün ya birbirinin etkisini azaltır, yada 2 ürünün içinde bulunan 2 aynı madde'yi kuşun vücuduna fazla yükleme yapar. Bu olay sağlıklı kuşu bile hasta etmek için yeterli.

Rica ederim. röhnfried urunlerinin suluklara kullanim miktarını okuduğunuza sevindim. :)

kusumu sahipleneli 10 gun civari oluyor hocam suanlik verdiğim sebve ve meyveleri pek tuketmiyor, tuketmeye basladiginda haftalik olarak kaydirmalari yapacam aklimda yorum icin teşekkürler 😊

Kuşlar meyve veya sebzeleri çok fazla tüketmezler. Bir kesme şeker büyüklüğünde vermek yeterli olacaktır.

uzun uzun yazmışsınız elinize emeginize saglik hocam cok sagolun 3 urunu ayri ayri kullanacağım 😊 anlamadigim nokta şu mesela gervit ve probiyotik hafta 1 kullanilmasi lazim diyelim, tabloya gore her hafta probiyotik ve gervit verdikten sonra ayni hafta icinde baska bir vitamin takviyesi yapmak asiri yuklememi olur yoksa 1 hafta probiyotik gervit verdim diyelim 2. hafta probiyotik sedochol 3. hafta probiyotik bt amin 4. hafta probiyotik usnegano seklinde mi yapmam lazim bu sekilde yapincada multivitamin destegini aksatiyorum gibime geliyor. yoksa tablodaki gibi her hafta sabit probiyotik gervit verdikten sonra 2 gun temiz su verip diger vitaminlerden birini ekleyip 2 gun temiz su verip haftayi tamamlamamda sıkıntı olurmu inşallah karisik olmamistir 😊 tabloyu konu olarak acmamin tek sebibi bu soru aslinda haftada 3 vitamin kullanilmasi sakincali midir

yazimin sonunu duzelteyim haftada 3 farkli vitamin kullanilmasi sakıncalimidir(tablodaki gunler seklinde 7.-14.-21.gun seklinde) 😊

uzun uzun yazmışsınız elinize emeginize saglik hocam cok sagolun 3 urunu ayri ayri kullanacağım 😊 anlamadigim nokta şu mesela gervit ve probiyotik hafta 1 kullanilmasi lazim diyelim, tabloya gore her hafta probiyotik ve gervit verdikten sonra ayni hafta icinde baska bir vitamin takviyesi yapmak asiri yuklememi olur yoksa 1 hafta probiyotik gervit verdim diyelim 2. hafta probiyotik sedochol 3. hafta probiyotik bt amin 4. hafta probiyotik usnegano seklinde mi yapmam lazim bu sekilde yapincada multivitamin destegini aksatiyorum gibime geliyor. yoksa tablodaki gibi her hafta sabit probiyotik gervit verdikten sonra 2 gun temiz su verip diger vitaminlerden birini ekleyip 2 gun temiz su verip haftayi tamamlamamda sıkıntı olurmu inşallah karisik olmamistir 😊 tabloyu konu olarak acmamin tek sebibi bu soru aslinda haftada 3 vitamin kullanilmasi sakincali midir
yazimin sonunu duzelteyim haftada 3 farkli vitamin kullanilmasi sakıncalimidir(tablodaki gunler seklinde 7.-14.-21.gun seklinde) 😊

Rica ederim. :) Benim düşüncem Med.Tollyamin ürününü çıkartın . Kullanmayın.

Örnek :

Pazartesi : Gervit-W
Salı : Boş
Çarşamba : Sedochol
Perşembe : Boş
Cuma : Hexenbier
Cumartesi : Boş
Pazar : Entrobac ( Probiyotik olduğu için arkasından başka bir ürün kullanılabilir. )
Pazartesi : Gervit-W
Salı : Boş
Çarşamba : UsneGano
Perşembe : Boş
Cuma : Avidress ....ile...... Bt-Amin B vitaminini dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.
Cumartesi : Boş
Pazar : Entrobac

Bt-Amin B vitamini tüy dökümü döneminde daha sık kullanacağınız için normal zamanlarda fazla kullanmanıza gerek yok.

Geri