Muhabbet Kuşu ve Yumurtlama Meseleleri

RüyaAlyaa

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım ilk iki yumurta öncesinde 5 6 kez çiftlestiler ama gözlemlerime göre 3 ve 4. Yumurta öncesinde hiç ciftkesmediler erkek ne kadar istekli olsa da.. disi kus çiftleşmeden yumurtluyor yuvadan çıkmıyor bugün de 5. Yumurtasını yapacak yani bu diğer yumurtalar da boş çıkacak anlamına mı geliyor? Ne yapmalıyım ilk kuluckasi disi kusumun boş yumurtalar için mi bu kadar zorlanacak yani yardımcı olursanız çok sevinirim

Muhabbet kuşlarım ilk iki yumurta öncesinde 5 6 kez çiftlestiler ama gözlemlerime göre 3 ve 4. Yumurta öncesinde hiç ciftkesmediler erkek ne kadar istekli olsa da.. disi kus çiftleşmeden yumurtluyor yuvadan çıkmıyor bugün de 5. Yumurtasını yapacak yani bu diğer yumurtalar da boş çıkacak anlamına mı geliyor? Ne yapmalıyım ilk kuluckasi disi kusumun boş yumurtalar için mi bu kadar zorlanacak yani yardımcı olursanız çok sevinirim
2 çiftleşme ile 5 yumurta dolu cıktı benim...Bazen çok çiftleşen kusların her yumurtası bos olur,bazende az ciftleşir hepsi dolu olur...Bekleyip görmek gerekir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz gozlemleyemezsiniz onlar genelde sabahın ilk ışıklarıyla çiftleşir

Siz gozlemleyemezsiniz onlar genelde sabahın ilk ışıklarıyla çiftleşir
Ama genelde ciftlestikleri zaman erkek kus istekli davranmayı kesiyordu ben de ordan anlıyordum ama hareketleri hiç ciftlesmemis oldugunu gösteriyordu ama inşallah dediginiz gibidir

Ama genelde ciftlestikleri zaman erkek kus istekli davranmayı kesiyordu ben de ordan anlıyordum ama hareketleri hiç ciftlesmemis oldugunu gösteriyordu ama inşallah dediginiz gibidir
Merak etmeyin bazen yuva içinde bile çiftleşirler

Merak etmeyin bazen yuva içinde bile çiftleşirler

Bir şey daha sormak istiyorum soru yağmuruna tutuyorum ama, şey erkek kuşum disi kusu çiftleşmek için sıkıştırıyor yuvadan çıkartıyor buna rağmen hiç kavga etmediler ama bugün dişiyi sıkıştırdı tekrardan disi de bagirip yuvaya geri gitti bunlar normal mi yumurtalara zarar vermezler umarım? Bazen disi de ayak atıyor kur yapiyor bu aralar çok görüyorum ama tam ciftleseceklerken hemen yuvaya gidiyor

Normal şeyler bunlar eğer birbirini kanatacak kadar agresif degilseler siz fazla kurcalamamaniz lazım dişiler bu dönemde daha agresif olurlar erkeği yuvadan uzak tutmaya çalışabilir karışmamak lazım kanama yoksa

Geri