muhabbet kuşu uzun süreli ishal 4 5 günde bir kusma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 46709
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 46709

Guest
Arkadaşlar merhaba kuş 4 5Aydır sürekli ishal 4 5 gün arayla kusma oluyor kusarken sadece 1 2 kez yem çıkardığını gördüm göz ve ağız çevresinde ıslaklık oluyor dışkılar sürekli değişiyor bazen lekeli bazen sulu bazen katı ve iştahında sorun yok hareketli sayılır bazende fazla uyuyor son günlerde nefes alırken ses çıkarıyor tıss tıss gibi bazende vikk vik ağlama sesi gibi tam çözemedim kursak mantarı desem bu sefer solunum yolu enfeksiyonuda aklıma geliyor bir türlü çözemedim..

Video ve fotoğraf paylaşınız hem kuşun hem dışkılarının. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını da ölçün ve belirtin. Yoksa elinizle kontrol edin göğüs kemiğinin sağ ve sol yanlarındaki etlerde erime yani kilo kaybı var mı kemik çıkık duruyor mu belirgin olarak.. bunlara bakın. İştah durumu nedir?

İştahı gayet iyi hatta fazla bile yem yiyiyor ama bu kusmayı 4 5 gün aralıklarla oluyor gece kuş uyurken tıs tıss ses çıkarıyor videoya alsamda sesi pek duyulmuyor ama ağzı sürekli ıslak gibi ses geliyor bazen geğirme sesine benzettiğim ses çıkarıyor belkide normaldir bu aralar farkettim ama ağzından sürekli ıslaklık sesi geliyor şapırdatma tarzı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dışkılar kötü,videoyu da izledim. Kanatlı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍

Geri