Muhabbet kuşu uyku

Chanshennie

Yeni Üye
Merhabalar sorum olucaktı. Bu yaz aylarında geceleri kafeslerin üstü örtülmeli mi? Bir yerde okumuştum kafesin üstü uyurken örtülmezse kendilerini güvende hissetmezler diye. Ben yaz geldi diye artık örtmüyordum sıcak basmasın diye çünkü sabah doğru oda çok sıcak oluyor ama geceleri biraz serin. Acaba ince bir örtü falan mı örtmeliyim napmalıyım?? Bir de 10-12 saat uyumalı diyorlar, akşam en geç kaçta yatmalı sabah en geç kaçta kalkmalı saat konusunda çok sorun yaşıyorum. Güneşin doğuşuyla uyanınca çok yorgun oluyorlar uykularını alamıyorlar. Çok geç kaldırınca da gece bire kadar uyumuyorlar. En sağlıklısı nasıl olur yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Normalde hava tam kararınca uyku moduna geciyor üstüne birsey ortmem sabah ezanıyla kalkar üstünü örtmekmi gerekiyor?

Ben kafesin bir tarafini örtüyorum diğer tarafini açık bırakıyorum. Üstünde bişey olmadığında rahat uyuyamiyor. Ve sabaha doğru çok soğuk oluyor yatarken açık yerde sabah bi bakıyorum ortunun altına gitmiş kendisi ayarlıyor

Geri