muhabbet kuşu ur

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ibo5000
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ibo5000

Yeni Üye
Herkese merhabalar,
kuşumun popo kısmında şişiklik var veterinerlerin çoğu anlamıyor erkek olmasına rağmen kız deyip yumurta sıkışması diyor fakat alakası yok. Bir petshopdaki arkadaş baktı inceledi kuşu Ur diye tehşis koydu. fakat kuşa zeytin yağı verdik ağızdan sabaha çok büyük denecek şekilde dışkılar bıraktı öncesinde de pek fazla dışkı yapamamıştı ve şişlik ne kadar değişti anlayamadım kuşta UR değilde KABIZLIK mı var acaba bilemedim isterseniz fotoğraflar atabilirim Herkese şimdide teşekkürler...

Gecmis olsun foto iyi olur anlayan arkadaslar fikir verebilir

malesef anlamıyorlar benim kuşta dişiydi popo kısmı şişince veterinere götürdüm petshopa uğradım geçerken oda baktı yumurta var kızgınlık yumurtası dedi yuvalık koydum bugün yarın yumurtlayacak diye beklerken kuş elimde öldü muhtemelen bir bağırsak problemi yaşıyordu sizinde öyle olabilir iyi araştırın

Kuş mamaya alışkınsa mamasına bolca zeytin yağı dökün ayrıca probiyotik katın. Bol bol iyice dezenfekte etmiş olduğunuz yeşillik verin. Eğer kabızlıksa ertesi gün düzelir. Sindirim sistemi bozukluğuysa ilaç kullanmanız gerekecek.

bugün kaliteli bir veterinere götürdüm ultrasonla baktı ve yaşlılıktan olan bağırsak sorunu dedi ilaç verdi suyuna kattık ama kuş hale dışkısını yapamıyor geceleri büyük büyük bırakıyor gün içerisinde sürekli kabarıyor ve sirkiliyor iştahıda pek yok hiç susmaz konuşurdu konuşmuyorda ayakları da mor popo altıda biraz şiş

zeytin yağı işe yaradıysa ek olarak verebilirsiniz bir zararı olmaz diye düşünüyorum

zeytin yağı verdik dün fakat veteriner daha sonra vermeyin dedi

Geri