Muhabbet kuşu uçtuktan sonra yem kusması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan anyela61
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

anyela61

Yeni Üye
Arkadaşlar kuş komşumuzun bikaç günlüğüne bize bıraktı. Hayvanı çıkarıp uçurmuyolar. Ben kendi kuşumla uçurayım dedim bi iki kez düştü kuş tombul biraz ve benimkiyle aynı dönem 4-5 aylık. Sonra yine uçtu ve biyerlere konmayı başardı. Ama yem kustu bikaçkez. Bunun sebebi nedir dışkısı normal

Ekli dosyalar

• IMG_20171006_204126.jpg
    IMG_20171006_204126.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 16
Hiç çıkarmıyorlarsa, alışık olmadığı durum karşısında birden hareketlenince, tombul olmasının da etkisiyle taşlık veya kursak sıkışıp çıkarmak zorunda kalmış olabilir. Ama hareketlerini gözlemlediyseniz, muhtemelen birşeylerdçe oyun yapıp sonrasında kusmuştur

Dışkısını vs kontrol edin hastalıktan olmasın da... İlk etapta uçması için çok zorlamayın. Peyder pey süreyi arttırın. Komşunuz geniş bir kafes alsın ona madem salmıyor.

Muhabbet kuşları sürekli yapmıyorsa sevindiklerine ve sevdiklerine kusarlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkürler arkadaşlar söyledim günde en az yarım saat de olsa salsın diye bide yemine kum taşı katmasını söyledim

Kum önemli kuşların midesi yoktur o yüzden bir böylede durur yemler kum ile kolaylaşır yoksa o yüzdende kusabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kum taşını yemine değilde ayrı bir kaba koysun. Yemlikte dibe çöker yiyemez kuş. Ama kusmasının kumla alakası yok bunu da bilin.

Geri