Muhabbet Kuşu Uçma

Bahar Yıldırım

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 yaşında bir muhabbet kuşum var. Normalde hergün salonda uçururdum fakat 2 gündür salamadım. Ama bir kac gun salmasamda normal lambalara flan cikiyordu. Çıkardıgımda diğer kuşum uçabilirken dişi olan yukarı yukselemıyor 5 6 kez denedi yükselmeyj bunu başaramadı en sonda yoruldu kafesine girdi. Kafasında yeni cıkan tüyler var bayadırda bu tüy dokumunden cıkamadı sanırım. Ama hastalığı yok gibi yemesi içmesi normal ve enerjik. Nedenini çözemedim kafesinin içinde sadece bi tane kökünden kopmuş tüy var o kadar hani ne yapmam gerekiyor ? Birde veterinere gotursemde çok asi bir kuş kendini sevdirmez elimizi mafeder. Biz kucukken alistirmamistik biri bakamadigi icin biz almistik o yuzden yanlis anlasilmasin. Yardimlarinizi bekliyorum
dBXBm7.png

Ekli dosyalar

• 20180709_114503.jpg
    20180709_114503.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Tüy dökümündeyse yulaf içi yedirin. Tatlı tombul kırmızı biberlerden verin. B vitamini içeriği yüksek meyve sebzeler verin. Banyoluk takın istediği zaman girer banyo yapar.

Tüy dökümündeyse yulaf içi yedirin. Tatlı tombul kırmızı biberlerden verin. B vitamini içeriği yüksek meyve sebzeler verin. Banyoluk takın istediği zaman girer banyo yapar.
Tesekkur ederim biberle bir kac sey verdim. Fakat kuşum tüy dökümünden uzun süre çıkamadı. Onunla ilgisi olabilir mi ? 2 haftadır veya daha uzun sure kafası ve göz cevresinde aşırı olmayan keskin tüylerle dolu.

Tesekkur ederim biberle bir kac sey verdim. Fakat kuşum tüy dökümünden uzun süre çıkamadı. Onunla ilgisi olabilir mi ? 2 haftadır veya daha uzun sure kafası ve göz cevresinde aşırı olmayan keskin tüylerle dolu.
Fotoğraftan da belli, tüyde. Dediklerimi yapın yeni kanat tüyleri çıktıkça uçması da kuvvetlenecektir. Tabii bu süre zarfında kafes içinde tutmayın yine de.

Kuşta yağlanma var, bol bol egzersiz yaptırıp taze sebze ve meyve yedirin. Ayrıca probiyotik kullanın

Kuşta yağlanma var, bol bol egzersiz yaptırıp taze sebze ve meyve yedirin. Ayrıca probiyotik kullanın
Doğru söylüyorsunuz yorumunuz için tesekkur ederim. Son zamanlarda incecikken kilo almaya başladı şimdi bende o yönden dolayı uçamadığını düşünüyordum. Sağlıkli yumurtlama gerceklestiremedi ve bi anda kilo almaya basladi

Geri