Muhabbet kuşu uçarken ciyaklıyor ve düşuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ötüken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ötüken

Yeni Üye
Merhaba forumda yeniyim birçok mesajı okudum çok yararlı bilgiler var .2 yaşında erkek muhabbet kuşum var kafesten pek çıkarmıyorduk evdeki durumlardan dolayı .geçen gün çıkardım düştü önce sonra normal uçtu. 2 gündür çok ilginç ve üzücü. Göz hizasında uçuyor .yani yükseğe değil. Oyuncak gibi ciyaklıyor uçarken. Konacak yer yoksa pat diye yerde .kanatlar normal .yem yiyor .veterinere gidelim diyorum onlar anlamaz diyenler var .inanın ayakkabıma yapışıp ayağımı kaldırınca uçuyor göz hizasında yazık yavruma acaba kafesten uzun süre çıkmayınca böyle mi oldu ?gözde mi problem acaba :(

Tamam bugün çekeyim video .iştah çok iyidi 2 gündür biraz azaldı gibi ekmek vardı masada nasıl yedi şaşırdım. 2 yılda düzenli olarak kafes dışına çıkardı yani problem yoktu hiç. 15-20 gündür cikaramiyorduk farklı odada kalmak zorundaydi ona zarar vermemek için çünkü tadilat bu .gürültü vs oluyor .kaldığı oda sessizdi ama işte orda serbest bırakmadık. Bilmiyorum belki kanatlardan. Görunüste sağlam duruyor yapısı. Kanat altında gövdeye yakın az tüyleri var gibi Ama aldığımızda da öyleydi. Ah aldigimizda ne haldeydi ihmal edilmiş ses yok yem yemedi orda 30 kuş arasında gariban gibi .inşallah düzelir babacık öpücük aşkım diyordu .yine canlı ama o uçarken ciyaklama çok üzücü. Bugün video çekeyim

Muhabbet kuşum bugün yükseldi ama ciyaklama var .kanatlarda mi sorun ?

Ekli dosyalar

• IMG-20221116-WA0004.jpg
    IMG-20221116-WA0004.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20221116-WA0005.jpg
    IMG-20221116-WA0005.jpg
    224.8 KB · Görüntüleme: 18
Video yüklendi ama izin yok yazısı çıktı ondan sadece resim
Streamble.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Birde kuş genelde bu şekilde tellerde mi? Solunum sıkıntısı yaşayan kuşlar tellere yapışır genelde. Rahat nefes alabilmek için. Belki cıyaklamasıda o sebepledir

Tel ?O odanın lambası. Yüksekte diye oraya uçtu. Solunum konusunda kafeste veya salınca problem görmedik. Normal kuş kafesi var artık hergün çok yakından ilgileniyoruz konuşuyoruz. Videoyu yüklemeye çalışırım. Kanatlar sizce normal mi ?

Yani demek istediğim bu kuşun her kuş gibi kafesi var yanlış anlaşılmasın lambada değil bütün gün işte tesadüf daha kuş yokken odaya bir lamba aldık o da kuş kafesine benziyor :)

Geri