Muhabbet Kuşu Uçamama Sorunu

cetin2034

Yeni Üye
Herkese merhaba,

3yaşındaki muhabbet kuşumun uçuşunda problem yaşadığını fark ettim. Rutin olarak kuşu işe giderken mutfakta salarız ve iş dönüşümüzde bizimle yemek yedikten sonra biraz bizimle takılıp sonrasında kafesine geri girer ve uyur. Sabah kuşu salmak istediğimde hedefi tutturamayarak yere düştü. Biraz gözlemledim ve düzelmeyince veterinere gittim. Görünürde bir sıkıntısı gözükmediğini söylediler, röntgeni çekildi, kanatlarında kırık benzeri bir durum çıkmadı. Kafeste biraz dinlenmesini tavsiye edip bir yere vurduğu için acısı olabileceğini söylediler. Verdikleri ağrı kesici ve vitamini kullanıyorum. Uçuşunda herhangi bir düzelme yok şu an için. Az önceki denemede uçamadıktan sonra kafesine geri koyduğumda sol kanadığı yamulttu ve açtı. (Şu an düzgün) Halsizlik veya iştahsızlığı yok. Kafesin içinde bir sağa bir sola giderek çıkmak istiyor hatta ancak çıkarmıyorum. Sizin yorumlarınızı almak için burada paylaştım. Çok teşekkürler herkese şimdiden.

Ekli dosyalar

• 7.jpg
    7.jpg
    405.6 KB · Görüntüleme: 11
Bu fotolar başarısız uçma girişimi sonrasında kafesine koyduktan sonra çektiğim fotolar.

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    648.3 KB · Görüntüleme: 10
  • 4.jpg
    4.jpg
    691.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 1.jpg
    1.jpg
    570.9 KB · Görüntüleme: 9
6.gününde gözlemlemeye devam ediyorum ve henüz uçmasında düzelme yok. Kafesinde hareketli ve iştahı açık. Görüşleriniz çok kıymetli, bekliyorum.

Geri