Muhabbet kuşu travması nasıl geçer

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan pissher
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pissher

Yeni Üye
selam arkadaşlar. muhabbet kuşum hemen hemen 1.5 aylık. başta ayağı topallıyordu. 1 hafta bekleyip özel veterinere götürdüm. ayağı kırılmış ama kaynamaya başlamış dendi. ayağını falan sarmadı geç kalınmış çünkü dedi. sonra bulunduğum bölgedeki veterinerlik fakültesine götürdüm. röntgen falan çekildi kırık falan yokmuş. fakat doktorumuz çarpmaya bağlı travma olabilir dedi kafasını çarpmış olabilir dedi. öyle bir ihtimal mevcut çünkü elimden kaçıyor bazen uçuyor bir yere çarpıp düşüyor. doktorumuz multi vitamin ve bir ağrı kesivi ilaç verdi. vitamini suluğuna 2 damla katıyorum yarım suya. damlasına direk ağızdan bir damla veriyorum. elime alıp yere bırakıyorum yavaşça gagasıyla destek alıp ayakta duruyor. onun dışında tünekleri kaldırdım yemliğe tırmanabiliyor. sonra geri iniyor aşağı. ne yapmak lazım başka. bilgisi olan var mı ne zaman iyileşir.

Siz bence zemine hamster talaşı koyun. Yemlik suyu da yere koyun. Eğer ayak kırıksa. Yemesi içmesi sıkıntıysa siz kendiniz şırıngayla besleme yapmanız lazım. Onun haricinde multivitamini nasıl verdiğinizi anlayamadim bir suluga koydum diyorsunuz sonra ağzına damlattim diyorsunuz. Multivitamini direk ağızdan vermeyin agir gelebilir. Suyla karışım yapın.

Siz bence zemine hamster talaşı koyun. Yemlik suyu da yere koyun. Eğer ayak kırıksa. Yemesi içmesi sıkıntıysa siz kendiniz şırıngayla besleme yapmanız lazım. Onun haricinde multivitamini nasıl verdiğinizi anlayamadim bir suluga koydum diyorsunuz sonra ağzına damlattim diyorsunuz. Multivitamini direk ağızdan vermeyin agir gelebilir. Suyla karışım yapın.
multi vitamini ağızdan vermiyorum hayır. ağrı kesici ilacını ağızdan veriyorum. vitamin yarım suluğa 2 damla.

Multivitamin yarım suluga 3-4 damla yeterli.

Geri