Muhabbet kuşu tırnağı

Şanslıbey

Yeni Üye
Düşen ya da zarar gören tırnak kaç günde sertleşip çıkar bilgisi olan var mı?

Bu arada kanaması olduğu için tırnğının siyah durmasının sebebi kan durdurucu damla kullanılmasıdır o ilaç görüntüsü yani

Çok riskli bir durum, tırnak kopmaları Allah korusun ölümle bile sonuçlanabiliyor

Bu arada kanaması olduğu için tırnğının siyah durmasının sebebi kan durdurucu damla kullanılmasıdır o ilaç görüntüsü yani
Birde o kan durdurucu damla işe yarıyor mu? Yarıyorsa markasını ve nerden temin ettiğinizi söyler misiniz? Ben kanı mısır nişastasıyla durduruyordum ama damla daha iyiyse o da aklımda bulunsun.

Birde o kan durdurucu damla işe yarıyor mu? Yarıyorsa markasını ve nerden temin ettiğinizi söyler misiniz? Ben kanı mısır nişastasıyla durduruyordum ama damla daha iyiyse o da aklımda bulunsun.
Mısır unu uygundur, damlaya gerek yok

Veterinere götürdük veteriner reçetesine yazmıştı kendisi sadece 1 damla kullandık dedi dağlaması için yani kanı pıhtılaştırması için 1 damla olması önemli Transamine amp adıda

2-3 haftaya kendini toparlamaya başlar. Benim kuşumunda tırnakları kökünden olmasada köküne yakın bir yerden kırılıp kanıyordu. 3 hafta içinde gözle görülür bir şekilde uzadıklarını görmüştüm.
Peki tekrar kanaması oldu mu çünkü benimki durmuyor çok hareketli ayağıylada oynamaya çalısıo yatrken boyunluk takıyorum gündüz taktırmıo

Peki tekrar kanaması oldu mu çünkü benimki durmuyor çok hareketli ayağıylada oynamaya çalısıo yatrken boyunluk takıyorum gündüz taktırmıo
Oldu çok zor günler geçirmiştik. Bir hafta boyunca kanama oldu ve aynı anda beş tırnağı sorunluydu tırnakları güçsüzdü ve kırılıp kanıyordu üst üste denk geldi. O süreçte kuşum, her ne kadar stresli olsada mecburen kutuda yaşadı çünkü düz zemine basması gerekiyordu. Kafes tellerime ve tüneğe geçip tutununca kanamalar nüksediyordu. Kutunun altına mısır nişastası serdim ve ani kanamaları oldugundan orada yaşamak zorunda kaldı biraz. Bu süreçte stresten tüy döktü, kutuda yaşadığından ve tırnakları acı verdiğinden. Bir aya yakın süre uğraştık sonra toparladı zamanla.

Sizin bir tırnak sorunlu sanırsam ama yinede kan kaybetmiş. Siz dışarı çıkartıp bir süre uçurmayın, yormayın yani dinlensin. Ve dal darı verin, vitamin takviyeside yapabilirsiniz. Kan kaybetmek kuşlar için hayati önem taşır zaten azıcık kanları var. Sürekli gözlemleyin ani kanamalar olursa ve gözden kaçarsa geri dönüşü olmayabilir. Ben başında nöbet tuttuğumu bilirim çünkü kanadığından sanki su gibi akıyordu öyle bir kanama oluyordu benimkinde. Ama genel olarak kan durduysa sorun yok demektir. Önemli olan kanın durması.

Sizin bir tırnak sorunlu sanırsam ama yinede kan kaybetmiş. Siz dışarı çıkartıp bir süre uçurmayın, yormayın yani dinlensin. Ve dal darı verin, vitamin takviyeside yapabilirsiniz. Kan kaybetmek kuşlar için hayati önem taşır zaten azıcık kanları var. Sürekli gözlemleyin ani kanamalar olursa ve gözden kaçarsa geri dönüşü olmayabilir. Ben başında nöbet tuttuğumu bilirim çünkü kanadığından sanki su gibi akıyordu öyle bir kanama oluyordu benimkinde. Ama genel olarak kan durduysa sorun yok demektir. Önemli olan kanın durması.
Kanı çok şükür veterinere götürdük durdurdular 1 hafta kafesten çıkmasın dediler bazı vitamin antibiyotik ve grı kesici verdiler şimdilik onları uyguluyorum ama dediğim gibi boyunluk taktılar bizde sorduk gündüz gözetim altında olursa çıkartın dediler bende sürekli yanındayım oynamaması için ayağıyla. Sadece gece takıyorum boyunluğu 1 hafta sonra kontrole gideceğiz inşallah bir daha kanm yaşamayız

Geri