Muhabbet kuşu tüy ve uçamama sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emre Buy.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emre Buy.

Yeni Üye
Merhabalar ben siteye yeni katıldımda.Muhabbet kuşuyla ilgili bir sorum var.Benim bir kuşum var şişman,uçamıyor şişman olduğu için uçamadığını düşünüyorum 5 aylık, tüy dökme döneminde çok tüy döktü artık dökmüyor tüy dökme döneminin bittiğini düşünüyorum.Ancak tüy dökerken bir kere kanat tüyünüde koparmıştı yeniden çıkmıştı birkaç hafta sonra.Bir daha kopardı bi kanadı uçmaya çalışırken (çırpınırken) diğerini de kendi kopardı.1 ay geçti hala çıkmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.

Tüy kökü zarar görmediyse tekrar çıkar ama uçamaması daha önemli bir sorun. Tavsiyem, ilgisini çekecek bir top ile geniş bir alanda (salon veya uzun bir koridor) peşinden gitmesini sağlayın. Yağlarını eritmesi lazım. Bu, birkaç tüyün çıkamamasından daha önemli bir sorun.

Veterinerden ivermectin etken maddeli bir ilaç alın. Ense derisine 1 damla damlatın. 10 gün sonra 1 damla daha. Ve kuşu 1/4 oranında sirke katılmış suyla tepeden tırnağa iyice ıslatın. 3 gün üstüste yıkayın. Ve amino asitler de içeren bir muşti vitamin desteği yapın.

Tabi damlayı kuş tam kuruduktan sonra uygulayın. Yılamadan 5-6 saat sonra.

Bazen çıkmayabilir kötü bakarsanız benim kuşumda öyle oldu düştü kanadı uçamadı hattağa kafeste demişlerle kanattı sonra geçti uçuyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O kadar dışarda durmasın

Hattağa hiç çıkarma bi süre ben öyle yaptım o iyleşir inş vitamin destekleyici verebilirsin

Ellemenizde gelişimi açısında zararlıdır

Geri