Muhabbet kuşu tüy dökümü

haylaz40

Yeni Üye
Şuanda muhabbet kuşum 4.5-5 aylık erkek ve tüy dökümüne girdi galiba hep tüyü dökülüyor nerdeyse altaki pamuksu tabaka gözüküyo.
Birde bit spreyi sıkdigimiz hâlde çok kaşınıyor bitkin halsiz yabanilesti ele gelmiyor fazla konuşmiyidq acaba perden kaynaklımi dökülüyor yoksa tüy dökme dönemimi
Suyuna normalde 5 damla vitamin damlatiyodum şimdi 9 damla damlardım sizce sıkıntı olur mu

Normalde vitamini haftada iki kez veriyordum ben ama tüyde gün aşırı veriyorum. Tüy dökümünde b vitamini ihtiyacı artıyor. Kuşun ilk kez mi tüye girdi vücudunda tüy kapsülleri varsa muhtemelen tüydedir benimde 4 aylık kuşum tüyde. Fotoğrafını da atarsan daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: Kca
Normalde vitamini haftada iki kez veriyordum ben ama tüyde gün aşırı veriyorum. Tüy dökümünde b vitamini ihtiyacı artıyor. Kuşun ilk kez mi tüye girdi vücudunda tüy kapsülleri varsa muhtemelen tüydedir benimde 4 aylık kuşum tüyde. Fotoğrafını da atarsan daha iyi olur
Aynen tüpler mevcut ilk kez tüye girdi hiç bir bilgim yok yani

Normalde banyo yaptığı zaman kaşıntısi kesiliyor benim kuşuma çok iyi gelmişti ama şuan kış olduğu için önermiyorum hastalığa davetiye olur
Uygun ortam sağlanırsa tabii bunlar;
Kuşun bulunduğu ortam cereyanda değilse,
Cam kapı gibi şeyler açık değilse,
Oda ısısı iyi durumdaysa,
yaptırılabilir sorun olmaz.

• Beğen
Ev sıcaksa güneş varsa yaptırabilirsiniz banyo ama henüz yavru sayılır dikkat edin çok islanmasin havalar soğuk malum yada şöyle yapabilirsiniz ; boş temiz bir sprey şişesine ortalama 500 ml suya 3 4 damla olacak sekilde elma sirkesi ekleyip üstüne uzaktan sıkabilirsiniz rahatlatır tuylerine de iyi gelir ama dikkat et suratına sıkma. O bit spreylerini kullanmıyorum ben hiç hakkında da hiç iyi bir şey söyleyen duymadım bence siz de kullanmayın temiz olursa bit pire falan olmaz zaten tek kuşsa. Yulaf verin hem sever hem b vitamini iyi gelir tüy dökümünde.

Şuanda muhabbet kuşum 4.5-5 aylık erkek ve tüy dökümüne girdi galiba hep tüyü dökülüyor nerdeyse altaki pamuksu tabaka gözüküyo.
Birde bit spreyi sıkdigimiz hâlde çok kaşınıyor bitkin halsiz yabanilesti ele gelmiyor fazla konuşmiyidq acaba perden kaynaklımi dökülüyor yoksa tüy dökme dönemimi
Suyuna normalde 5 damla vitamin damlatiyodum şimdi 9 damla damlardım sizce sıkıntı olur mu
9 damla çok fazla

• Beğen
Kusa kesinlikle parazit spreyi vb şeyler kullanmayın çok zararlı araştırın. Mümkün olduğunca banyo yaptırınız. Temiz içme suyunu koyun kendisi isteyince girecektir. Kıvırcık seviyorsa biraz kıvırcık koyun suya.
Multi vitamin olarak da nekton s veya sera multi vitamin önerebilirim.

Geri