Muhabbet Kuşu Tüy İçin Vitamin Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ResurrectionOnur

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,

3 yaşında bir muhabbet kuşum var. Normal de çok sağlıklı tuylere sahipti, son 6 aydır tuyleri bakımsız saçaklı bir hal aldı.
Suan tuy dönemine girmek üzere tuy sağlığı icin onerebileceginiz en iyi ürün nedir ? Fiyatı önemli değil max faydayı sağlayacak ürünü arıyorum.
Normalde nekton s multi vitamin kullanıyorum.

Sadece Gerwit kullanın başka vitamine gerek yok arkadaşlar. İçinde sayısız mineral var. Bulamayana gönderebilirim. 100ml şişelerde..

Öneriler icin teşekkürler araştıracağım. Yanlış sadece tuy icin özel bir ürün arıyorum yoksa bende multi vitamin kullanıyorum. Özelikle tuyleri icin fayda aldığınız ürünleri önerirseniz com sevinirim.

Bu ürünü kullanan var mi mesala ?

Versele Laga Mutavit Tüyler İçin Özel Vitamin

Versele Laga iyi ve kaliteli bir marka . Sayesinde tüy dönemini daha az ağrı ile ve daha hızlı atlatıyoruz .
Hocam merhaba,

hangi ürününü kullanıyorsunuz ? Tuy icin birürün lazım şunu da buldum. Sizin tuyleri icin kullanıp memnun kaldığınız var mi ?
Versele Laga Oropharma MutaVit Liquid Tüy İçin Sıvı Vitamin 30 ml

aminosol iyidir tüy döküm zamanı işini görür en önemli durumlardan biri kuşunun yeşillik ve belli zamanlarda yumurta maması yemesi gerekir sadece vitamin etkisi pek iyi olmaz ve vitamini cidden belirlediğin zamanlarda kullanman gerek eğer düzensiz vitamin kullanırsan yine sorun oluşturur örneğin tüye girmeyeceği zamanlarda tüye girer son olarak şunuda söylemek isterim kuşunu koybildiğince gün ışığına koy tüy parklaklığı için tüy sağlığı için çok iyi ben kuşlarıma öyle yapıyorum tüy sağlığı ve parlaklığı mükemmel umarım kuşun uzun ömürlü olur seninle iyi vakit geçirir

Hocam merhaba,

hangi ürününü kullanıyorsunuz ? Tuy icin birürün lazım şunu da buldum. Sizin tuyleri icin kullanıp memnun kaldığınız var mi ?
Versele Laga Oropharma MutaVit Liquid Tüy İçin Sıvı Vitamin 30 ml
Bu son yazdığınız sıvı , ilk yazdığınız toz . Ben tozunu kullanmaktayım ve oldukça memnunum .

aminosol iyidir tüy döküm zamanı işini görür en önemli durumlardan biri kuşunun yeşillik ve belli zamanlarda yumurta maması yemesi gerekir sadece vitamin etkisi pek iyi olmaz ve vitamini cidden belirlediğin zamanlarda kullanman gerek eğer düzensiz vitamin kullanırsan yine sorun oluşturur örneğin tüye girmeyeceği zamanlarda tüye girer son olarak şunuda söylemek isterim kuşunu koybildiğince gün ışığına koy tüy parklaklığı için tüy sağlığı için çok iyi ben kuşlarıma öyle yapıyorum tüy sağlığı ve parlaklığı mükemmel umarım kuşun uzun ömürlü olur seninle iyi vakit geçirir

Merhaba,

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Nekton s vitamini haftada 1 gün cumartesi günü kullanıyorum, Tüy dönemin de haftada 2 gün kullanıyorum.
Diazyme probiyotik, Sera bronc, sera diopur gibi ürünleri de hastalık veya genel durum gözlemime göre kullanıyorum.
Her hafta kafes ve tüm ekipmanlar Virkon S ile detaylıca yıkanıyor.

Hem haşlanmış yumurta hemde witte molan mama kullanıyorum haftada 2 gün
Yeşillik hemen hemen hatada 4 gün tüketiyorlar.
Yemleri Versele laga prestige 3 senedir değiştirmedim.
Benim kuşlar kafeste değil, Kapıları sürekli açık kafesleri pencereye yakın ( hava akımı almıyor kafes.) gün ışığı alırlar kafeste dursalar da kafeste durmuyorlar :) sadece uyku ve yem için giriyorlar.

Normalde kuşlarım çok sağlıklıdır sadece Anne kuşun tüyleri son 6 aydır saçaklandı ve tüy kalitesi düştü. Neden oldu bilmiyorum rutin de beslenme de değişiklik yok bir türlü düzelmedi de o yüzden tüyleri için özel bakım yapabileceğim bir şey arıyorum.

NOT: Aminsol kuşlara özel bir ürün olmadığı için ve ben özellikle tüy bakımına yoğunlaştığım için kullanmak istemiyorum.

Bu son yazdığınız sıvı , ilk yazdığınız toz . Ben tozunu kullanmaktayım ve oldukça memnunum .

Bilgi için teşekkürler hocam,

bu toz olan poşetler içerisinde mi yoksa plastik cam vb bir kutu içerisin de mi ? Versele Laga nın elektrolitni almıştım tek kullanımlık poşetlerdeydi suluk için fazla geliyordu çok sorun yaşamıştım o yüzden soruyorum.

Bilgi için teşekkürler hocam,

bu toz olan poşetler içerisinde mi yoksa plastik cam vb bir kutu içerisin de mi ? Versele Laga nın elektrolitni almıştım tek kullanımlık poşetlerdeydi suluk için fazla geliyordu çok sorun yaşamıştım o yüzden soruyorum.

Versele Laga'nın klasik plastik kutusunda , ölçü kaşığı da çıkıyor içinden .

Merhaba,

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Nekton s vitamini haftada 1 gün cumartesi günü kullanıyorum, Tüy dönemin de haftada 2 gün kullanıyorum.
Diazyme probiyotik, Sera bronc, sera diopur gibi ürünleri de hastalık veya genel durum gözlemime göre kullanıyorum.
Her hafta kafes ve tüm ekipmanlar Virkon S ile detaylıca yıkanıyor.

Hem haşlanmış yumurta hemde witte molan mama kullanıyorum haftada 2 gün
Yeşillik hemen hemen hatada 4 gün tüketiyorlar.
Yemleri Versele laga prestige 3 senedir değiştirmedim.
Benim kuşlar kafeste değil, Kapıları sürekli açık kafesleri pencereye yakın ( hava akımı almıyor kafes.) gün ışığı alırlar kafeste dursalar da kafeste durmuyorlar :) sadece uyku ve yem için giriyorlar.

Normalde kuşlarım çok sağlıklıdır sadece Anne kuşun tüyleri son 6 aydır saçaklandı ve tüy kalitesi düştü. Neden oldu bilmiyorum rutin de beslenme de değişiklik yok bir türlü düzelmedi de o yüzden tüyleri için özel bakım yapabileceğim bir şey arıyorum.

NOT: Aminsol kuşlara özel bir ürün olmadığı için ve ben özellikle tüy bakımına yoğunlaştığım için kullanmak istemiyorum.
bence çok iyi bakıyorsunuz kuşunuza hemde çok iyi :)

Yulu UOTE="Ugurlu59, post: 700860, member: 32197"]
Yulafı daya on numara protein ve yağ mevcut
[/QUOTE]
Yulaf çok yerse gereksiz tüye girer ama

Yemlerin için de yeterince yulaf miktarı oluyor arkadaşlar zaten,

Ayrıca yulaf da alıyorum ben fakat çok az miktar da kullanıyorum haftada 1 kere filan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri