muhabbet kuşu stres

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ideli
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ideli

Meraklı Üye
arkadaşlar merhaba diğer konularımda bahsettiğim o ünlü yan komşunun kuşu gitmiş-daha doğrusu satmışlar- peki şimdi benim kuş ne olucak hem artık deli gibi ötüyor sesini duymayınca üzülüyordur elbette strese girer mi ve benim küçük bir kardeşim var hep kuşu almak istiyor sakat hareketler yapıyor kuş artık ondan korkuyor kardeşimin alışması için ne yapmalıyım ve diyelimki strese girdi nasıl tedavi edlir cevaplarsanız sevinirim

Öncelikle kardeşiniz bir süre kuştan uzak dursun zaten kendini yalnız ve strese hazır halde hisseden kuşunuz daha da korkmasın. kuşunuzla siz ilgilenin bol bol bir oyuncak alın onun boyutlarına da uygun oynayabileceği birşey olsun ve oyuncakla oynasın sizde oyuncağı ile onunla oynamaya çalışın stres psikolojik bir durum olduğu için tek tedavisi ilgi ve sevgidir. kuşunuzun yuvası kendini güvende hissedeceği bir konumda ve sakin bir yerde olsun ve kafesi temizlik yem, su dışında yerinden oynatmayın. en önemlisi de bu süreçte kuş sesleri açmayın. ilgisi sizde sizinde ilginiz sevginiz onda olsun yakınına oturup korkutmadan bol bol muhabbet edin ödüllendirin bol bol gün geçtikçe iyiye gider umarım

peki kuşun kafesini değiştirmiştik 1 gün önce ses gitmesin diye -odaya alışık fakat orda toplasanız 1 saat durmuştur genel olarak - tekrar eski yerine koyuyum mu

peki kuşun kafesini değiştirmiştik 1 gün önce ses gitmesin diye -odaya alışık fakat orda toplasanız 1 saat durmuştur genel olarak - tekrar eski yerine koyuyum mu
Yer değişikli her canlıda stres sebebi budur bence yerine koyun olmadı bu kadar arkadaş istiyorsa kuşunuza uygun bir eş alin bence çok daha iyi olur

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşın dediği gibi eski yerine koyun ancak eş için erken şu dönemi bu atlatın eş sonraki mesele şu durumda eş alması da olumsuz sonuçlara sebep olabilir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eş almayı da düşünmüyordum daha 4 aylık

peki 3 hafta gibi bir süre bu stresi atlatmamızı sağlayabilir mi bir de oyuncak alana kadar önüne kağıt atıyorum oynuyor bu da stresi azaltır mı

peki 3 hafta gibi bir süre bu stresi atlatmamızı sağlayabilir mi bir de oyuncak alana kadar önüne kağıt atıyorum oynuyor bu da stresi azaltır mı
3 hafta yeterli olabilir ilginiz yoğun olursa kağıtla oynamayı seviyorsa oynasın sizde yutamayacağı kadar yapıp atın oynasın sizinle de kağıda vurun peşinden koşsun vs. Bol bol oyun bol bol sevgi bol bol ödül hepsi geçer zamanla eş için zaten hem erken hem zamanı değil

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri