Muhabbet Kuşu Soğun Algınlığı

0207ikibinyirmi

Yeni Üye
İyi günler herkese, 1-2 haftadır soğuk algınlığı problemi ile uğraşıyorum. https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuşumun-gözü.80326/
Başlığı ile @kayıbeyi1453 @Recai @FındıkBaba tavsiyeleri ile gözündeki problemi çözdük fakat tercih edilen Ornimix DS'yi 6-7 gün kullanımından sonra hastalık olarak pek farklı sonuç alamadım. Ağzında şap şap sesi, ağız açıp kapması ve kuyruğunun sallanması sorunları devam ediyor.Gün içine bazen de tıs tıs sesi çıkarıyor burnundan nasıl desem burnu tıkalıymış gibi fakat tıkalı değil sıvı bir pislik var herhalde sabah suya benzer bir şey görmüştüm ilk defa. Hareket olarak hastalığın ilk haftaları halsiz duruyor az yiyor ve sürekli uyuyordu. Şu an hareketli daha uzun süreli oyun oynayıp gezip öyle bir oturup dinlendikten sonra devam ediyor normal hareketlerine. Yani hareket olarak düzelmeleri ve yem yeme olarak biraz daha düzeldiğini söyleyebilirim. Dün Ornimix-DS'yi kestik, 2 gün Aminosol vitamin verdikten sonraki süreçte ne yapmam gerektiğini, başına gelen veya çözümünü bilen ustalardan yardım bekliyorum. Buraya birkaç videosunu koyacağım ona göre değerlendirip bir çözüm sunarsanız sevinirim. Bulunduğum yerde kuşlara bakan veteriner bulunmuyor, çoğu da demeyeceğim hepsi büyükbaş ve bir tanesi tavuk ve pet hayvanlarına bakıyor. Zaten dışkılı yem sorunu vardı bundan önce onun için ilçe dışında bir veterinere götürmüştüm fırsatım olduğu için. Bir bilene göstermek adına içim rahatlasın diye muhtemelen yolun uzaklığından dolayı 1 cam açmıştık oradaki camdan gelen az esinti ile böyle oldu. Baya korumaya, örtü falan çekmiştim arabanın ortasına fakat faydalı olmamış ki bu başıma geldi.

Ağzını şaplattığı sesin videosu:
Burnundan, soluk alırken günde 2-3 kere çıkardığı cıyırtılı gibi olan sesin videosu(videonun sonunda gazeteye bir şey düşüyor kuşla alakalı değil):
Ağzını açayıp kapadığı video:

Geri