Muhabbet kuşu soğuk algınlığı

FURY丶BARAN

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşum soğuk algınlığı geçiyor, Halsiz hapşuruyor ve yedilerini geri döküyor kusmada var, yapmalıyım veterineremi götürmeyiliz?

selamlar, benim muhabbet kuşum da bu sabah kusmaya başladı, dün sabah sirkeli su vermiştim. akşam da yarım üzüm tanesinin yarısını yedi. ben üzümün dokunmuş olabileceğinden şüpheleniyorum ama, durum öyle olsaydı şimdiye kadar geçerdi diye düşünüyorum. kuşumun oynamayı sevdiği bir yapay çiçeğimiz var. onu eşelerken üzerindeki ufak taneleri yutmuş olma ihtimali geliyor aklıma.
- kusuyor
- yem yiyor
- dışarı çıkarırsam uçuyor
- tamamen donmuş pozisyonda değil, normalde ele gelmeyi sevmez, şu an da bu durum aynı, yani genelde hastalanan kuşlarda olduğu gibi hareket edememe gibi bir durum yok, kaçmak isterse kaçıyor.

20190920-104828

genelde forumlarda da gördüğüm üzere kuşlar bir kere ciddi hastalanınca, kısa bir süre düzelmiş gibi sanılabiliyor. ondan korkuyorum. bazen iyi gibi ama yarın sabah uyandığımda kuşumu ölmüş görmek istemiyorum. yardımcı olanlara teşekkürler

selamlar, benim muhabbet kuşum da bu sabah kusmaya başladı, dün sabah sirkeli su vermiştim. akşam da yarım üzüm tanesinin yarısını yedi. ben üzümün dokunmuş olabileceğinden şüpheleniyorum ama, durum öyle olsaydı şimdiye kadar geçerdi diye düşünüyorum. kuşumun oynamayı sevdiği bir yapay çiçeğimiz var. onu eşelerken üzerindeki ufak taneleri yutmuş olma ihtimali geliyor aklıma.
- kusuyor
- yem yiyor
- tamamen donmuş pozisyonda değil, normalde ele gelmeyi sevmez, şu an da bu durum aynı, yani genelde hastalanan kuşlarda olduğu gibi hareket edememe gibi bir durum yok, kaçmak isterse kaçıyor.

20190920-104828

genelde forumlarda da gördüğüm üzere kuşlar bir kere ciddi hastalanınca, kısa bir süre düzelmiş gibi sanılabiliyor. ondan korkuyorum. bazen iyi gibi ama yarın sabah uyandığımda kuşumu ölmüş görmek istemiyorum. yardımcı olanlara teşekkürler
Bence en iyisi veterinere götürün yarin bizde götüreceğiz, size en iyi tavsiyem budur.

Bence en iyisi veterinere götürün yarin bizde götüreceğiz, size en iyi tavsiyem budur.
veterinerlerin de pek anlamadığı düşünülüyor genelde. başka başlıklarda da genelde baştan savıyorlar gibi bir durum var. ama yine de denenebilir

veterinerlerin de pek anlamadığı düşünülüyor genelde. başka başlıklarda da genelde baştan savıyorlar gibi bir durum var. ama yine de denenebilir
Maalesef ondan başka mantıklı çözüm yok gibime geliyor bazı veterinerler ilaç veriyor, sonra ise yarıyor onun dışında pek mantıklı bişi varmı bilmiyorum, hastalık kuştan kuşa değişiyor.

- kusuyor
- yem yiyor

20190920-104828

Merhaba, kuşunuza üzüm dokunmaz ama sirke dokunmuş olabilir. Elma sirkesi kuşlara, bir veya iki haftada 1 kez suluğuna 3 damla kadar damlatılarak servis edilir. Yapay çiçeğin üzerindeki tanelerden yemesi kursağını rahatsız etmiş olabilir, kuşunuzun hareketlerinde ve yeme/içmesinde bir sorun olmaması iyiye işaret. Birkaç gün kafesinden çıkartmayın dinlensin, 2-3 güne iyileşeceğini ümit ediyorum. Eğer durumu kötüye gider ise mutlaka bir veteriner hekime gösterin.

Ayrıca kuşunuzun bulunduğu ortamdan, kolaylıkla yiyebileceği/yutabileceği objeleri kaldırın.

Geri