Muhabbet kuşu siyah leke

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Limra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limra

Yeni Üye
İyi günler muhabbet kuşumun sırtında ve kanadının altında derisinde siyah lekeler çıkmış ve bazı tüy dipleri simsiyah . Neden böyle olabilir ? Petshooa sordum ama bilemediler . Kimisi stresten kaynaklı diyor . Tüy için sprey kullandım ve vitaminde. Azalma olmuştu ama yeniden artmış? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Kuşunuz tüy döneminde ve onlar patlayacak olan tüy kapsülleri. Bir sıkıntı yok

hızlıresim.com a resim yükleyip oradaki forum kısmını buraya yapıştırıyordum ben

Kuşum kendini ısırıyor ve bağırıyor bide o yüzden endişeliyim. Peki bu dönemde ne yapsam iyi gelir. Tüyler veya kuş için faydalı birsey var mı tavsiye edeceğiniz ?
Düzenli vitamin ve düzenli b vitamini verebilirsiniz

Lütfen nasıl geçtiğini söylermisin benimde kuşum aynı belirtileri gösteriyor 1.5 yıldan beri ama bir sorunu yok yani Allaha şükür yemesi yerinde keyfi yerinde nolur en kısa sürede cevap yaz
Kusura bakmayın bu konuyu 3 yıl önce açmışım. Ne kullandım veya nasıl geçtiği hakkında şuan hicbirsey bilmiyorum. Siz yeni bir ilan açarsanız bilen biri cevaplayacaktir. Resim yukleyerek forma sorabilirsiniz. Benim bilmediğim şeyde birşeyler söylemem pek doğru olmaz.

Kusura bakmayın bu konuyu 3 yıl önce açmışım. Ne kullandım veya nasıl geçtiği hakkında şuan hicbirsey bilmiyorum. Siz yeni bir ilan açarsanız bilen biri cevaplayacaktir. Resim yukleyerek forma sorabilirsiniz. Benim bilmediğim şeyde birşeyler söylemem pek doğru olmaz.
Tamam teşekkürler birde siyah noktaların çıktığı zaman tüyleri bu yüzdenmi dökülmüştü?

P
Tamam teşekkürler birde siyah noktaların çıktığı zaman tüyleri bu yüzdenmi dökülmüştü?
Pek hatırlamıyorum kusura bakmayın. Dediğim gibi siz yeni bir konu açın. Kuşunuzun durumunu bilmiyorum ama bir bilene sormanızda fayda var.
Benim resimdeki kuşum o yıl sonunda ölmüştü. Böyle mesaj gelince kusumu hatırlattinuz. Gerçi hiç unutmuyorum da. Tabi burada açtığım konu ile alakası yok kuşumun ölmesinin ama siz araştırın. Bilene sorun. Emin olun. İçiniz rahat eder en azından bir sıkıntı yoksa.
Bide tüy dökümü oluyor bazı donemler o zamanlar b vitamini kullanırsanız faydası oluyor diye tavsiye ediyorlar. Bende kullanıyorum tüy döktüğü dönemlerde .

Böyle

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231021_010212_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231021_010212_WhatsApp.jpg
    416.1 KB · Görüntüleme: 21
P

Pek hatırlamıyorum kusura bakmayın. Dediğim gibi siz yeni bir konu açın. Kuşunuzun durumunu bilmiyorum ama bir bilene sormanızda fayda var.
Benim resimdeki kuşum o yıl sonunda ölmüştü. Böyle mesaj gelince kusumu hatırlattinuz. Gerçi hiç unutmuyorum da. Tabi burada açtığım konu ile alakası yok kuşumun ölmesinin ama siz araştırın. Bilene sorun. Emin olun. İçiniz rahat eder en azından bir sıkıntı yoksa.
Bide tüy dökümü oluyor bazı donemler o zamanlar b vitamini kullanırsanız faydası oluyor diye tavsiye ediyorlar. Bende kullanıyorum tüy döktüğü dönemlerde .
Çok özür dilerim kuşunuzu hatırlattığım için benimde sizinkiyle aynı şikayetler belirli bölgelerde tüy kaybı siyah noktalar ve sürekli kaşındikça cikliyor bir ara isaldi 1.5 yıl önce veterinere götürdük yolda biraz üşüdü sanırım o günden beri tüylerini döküyor kusura bakmayın sizi daha çok üzüyorum ama kuşunuz niye öldü yani bu sebeptenmi?

Çok özür dilerim kuşunuzu hatırlattığım için benimde sizinkiyle aynı şikayetler belirli bölgelerde tüy kaybı siyah noktalar ve sürekli kaşındikça cikliyor bir ara isaldi 1.5 yıl önce veterinere götürdük yolda biraz üşüdü sanırım o günden beri tüylerini döküyor kusura bakmayın sizi daha çok üzüyorum ama kuşunuz niye öldü yani bu sebeptenmi?
Kusura bakmayın mesajınızı yeni girfum. Estağfurullah özür dilemenize gerek yok. Ben çok anlayan biri değilim . Anlayan birileri yardımcı olur inşallah. Benim kuşum bu sebepten ölmedi. Nedenini bilmiyorum belki yaş olarak büyük bir kustu. Yada başka bir sebebi varfi. Hiçbir belirti yoktu sabah çok güzel oynarken aksam bur anda rahatsizlanip öldü. Müdahale etme fırsatım bile olmadi. 3 yıl geçti üzerinden çokta hatırlayamıyorum

Geri