Muhabbet kuşu sigara dumanına maruz kaldı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ziwa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ziwa

Yeni Üye
Muhabbet kuşum dün akşam sigara dumanına maruz kalmış, keyfi yerindeydi ama odayı havalandırmamışlar sabah bir baktım çok durgun uyuyor kendini kabartmış. Tüm evi havalandırdım. Kafesini yıkadım, yemini ve suyunu değiştirdim. Dal darı ve multivitamin verdim. Ama hala bir şey yemiyor kafesten çıkmıyor sadece uyuyor. Ne yapabilirim?

Bir peçete üzerine yeni yapılmış 6-7adet dışkı fotosu yükleyin. Sigara dumanı yoğun ve ağır kimyasallar içermekte bu sebeple zarar vermiş olabilir ya da başka rahatsızlığı tetiklemis olabilir. Dışkıdan anlaşılır. Kuşunuzun da videosunu yüklerseniz iyi olur.

Bir peçete üzerine yeni yapılmış 6-7adet dışkı fotosu yükleyin. Sigara dumanı yoğun ve ağır kimyasallar içermekte bu sebeple zarar vermiş olabilir ya da başka rahatsızlığı tetiklemis olabilir. Dışkıdan anlaşılır. Kuşunuzun da videosunu yüklerseniz iyi olur.
Veterinere götürdüm röntgen çekildi kursağında yangı varmış yoğun bakıma aldılar. Oksijen, kursak için besleme, antibiyotik ve bağışıklık güçlendirici veriyorlarmış.

Veterinere götürdüm röntgen çekildi kursağında yangı varmış yoğun bakıma aldılar. Oksijen, kursak için besleme, antibiyotik ve bağışıklık güçlendirici veriyorlarmış.
Çok geçmiş olsun. Kuş kirli havaya maruz kalmış küçük akciğerleri ne haldedir şimdi..
Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz sevinirim. Üzüldüm kuşcağıza 😔

Teşekkür ederim. Kursak yangısı hakkında bilginiz var mı acaba? Beni bilgilendirebilecek birisi var mı ya da?

Enflamasyon, inflamasyon, yangı veya iltihaplanma, canlı dokunun her türlü canlı, cansız yabancı etkene veya içsel/dışsal doku hasarına verdiği sellüler (hücresel), humoral (sıvısal) ve vasküler (damarsal) bir seri vital yanıttır. Yangı normalde patolojik bir durum olmasına karşın, yangısal reaksiyon fizyolojik olarak vücudun gösterdiği bir tepkidir. Halk arasında iltihap tabiri yangı için kullanılmasına rağmen sık sık apseler için de iltihap denmesinden dolayı yangı terimini kullanmak daha yerinde olacaktır. Hücre dejenerasyonu ile birlikte yangı konusu, hastalıkların patolojik temelini oluşturmaktadır.

Yani özet geçersek, kuşunuzun vücudu savunmaya geçmiş aldığı zarar sonucu.

Çok geçmiş olsun. Kuş kirli havaya maruz kalmış küçük akciğerleri ne haldedir şimdi..
Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz sevinirim. Üzüldüm kuşcağıza 😔
Bugün tekrar bilgi aldım. Evdeyken hep uyuyordu video attılar uyumuyor etrafa bakıyor. Biraz gagasının etrafı mama olmuş elle besliyorlar sanırım kuşta korkak elletmez kendini. :) Biraz daha iyi dediler ama kesin bir şey demek istemiyorlar sadece elimizden geleni yapıyoruz merak etmeyin dediler.

Bugün tekrar bilgi aldım. Evdeyken hep uyuyordu video attılar uyumuyor etrafa bakıyor. Biraz gagasının etrafı mama olmuş elle besliyorlar sanırım kuşta korkak elletmez kendini. :) Biraz daha iyi dediler ama kesin bir şey demek istemiyorlar sadece elimizden geleni yapıyoruz merak etmeyin dediler.
Şükür. 🤩

Bütün markaların blokları elbette faydalı ama powermaxin bileşenleri güzel. Ekstra kalamar kemiği ya da kuş kumu kullanmanız gerekmiyor

Bütün markaların blokları elbette faydalı ama powermaxin bileşenleri güzel. Ekstra kalamar kemiği ya da kuş kumu kullanmanız gerekmiyor
Yumurta kabuklu gaga taşı aldım gagasını törpülesin diye. Yanına birde powermax'ın mineral bloğunu alsam yeterli olur mu?

Gagataşlarında kimyasal yapistirici oluyor genelde. Veteriner hekimler pek önermiyor. Siz sadece powermax mineral blok alın yeterli olur zaten.

Arkadaşlar kuşum yine dünden beri aniden durgunlaştı. Dal darısını ve yemini az yiyor, su içiyor. Ama ötmüyor ve durgun uyuyor hep. Dün sabah normaldi evden çıktım akşam eve geldiğimde öyle gördüm. 2-3 gündür gündüzleri evde tek başına o yüzden olabilir mi? Ya da gündüz sıcak çarpmış olabilir mi?

Kendini çok fazla kaşıyor. Yem yiyor su içiyor. Uçmak istemiyor, dünden beri ötmüyor. Uyku halinde hep. Depresyona girmiş olabilir mi?

Kuşunuzun dışkı resmini paylaşır mısınız

Geri