Muhabbet Kuşu Sarı Sıvı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan factotum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

factotum

Yeni Üye
Merhaba, geçen günlerde kuşumun salıncağının üzerinde bir sıvı gördüm, peçeteyle aldığımda sarı olduğunu fark ettim.
Bugün de aynı şekilde, yine salıncağının üzerinde sarı sıvı vardı. Nedir bu? İdrar gibi bir şey mi oluyor acaba? Dışkısı böyle ishalli olmadığı için garip geliyor.
6ED59DE7-5BC3-4AA5-925A-693284893772.jpeg8AA1856C-0A15-4BFD-9AAD-300A2E3002A6.jpeg

Kuşlar bazen stres anlarında bu kıvamda dışkı bırakabiliyor. Yine de gözlemlemek gerek.
Dediğiniz gibi olabilir. Sadece iki kez rastladım buna, hasta da değil gayet normal. Dışkısında da sorun yok ama ikinci kez görünce şaşırdım. Bir de salıncağında çok zaman geçiriyor, oraya kusarken böyle bir sıvı mı çıkardı diye düşündüm. Bir daha olmaz umarım. :rolleyes:

Sorunun kaynağını buldum, muhabbet kuşum eş istiyor normalde. Erkek kuş ve salıncağına hâlleniyordu maalesef, bugün de gördüm ki bunu yaptıktan sonra sarı sıvıyı bırakıyor ama bu normal mi hâlâ bilemiyorum.

Sorunun kaynağını buldum, muhabbet kuşum eş istiyor normalde. Erkek kuş ve salıncağına hâlleniyordu maalesef, bugün de gördüm ki bunu yaptıktan sonra sarı sıvıyı bırakıyor ama bu normal mi hâlâ bilemiyorum.
Hocam bizimkide zilli oyuncağa halleniyor.Tüneğe de poposunu sürtüyor fakat herhangi bir sıvı çıkmıyor.Gözler bembeyaz oluyor ve toplu halde 2-3 top kusuyor.

Hocam bizimkide zilli oyuncağa halleniyor.Tüneğe de poposunu sürtüyor fakat herhangi bir sıvı çıkmıyor.Gözler bembeyaz oluyor ve toplu halde 2-3 top kusuyor.
Benimki de öyleydi normalde. Herhangi bir sıvı görünmüyordu ama 3-4 keredir oluyor bu. Tam da poposunu sürttüğünde gördüm sıvıyı, bundan kaynaklanıyor yani. :(

Geri