Muhabbet kuşu sürekli sola dönmesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Am1ral
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Am1ral

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.
Akşam üzeri muhabbet kuşum bu şekilde yapmaya başladı videoda gördüğünüz üzere sürekli sola dönüyor kanat çırpıyor ve acı çekiyor .nedeni nedir acaba

Acil yardim edersiniz. Veteriner felan hep kapalı çaresiz kaldım.

Sallamadan sürekli sol tarafına düşüyor. Acı çeker gibi ses çıkarıyor.ölüyor mu acaba
Veterinere götürme imkanınız varsa götürün. Salmonella dan şüpheleniyorum ama kararsız kaldım

Dostum elinde hangi antibiyotikler var isimlerini yazarmısın. Hani grip yada ishal olduğumuzda sağlık ocağının yazdığı antibiyotiklerden? Uygun bir ilaç varsa elinde ona göre kullanım şeklini yazıcam. Recainin dediği gibi salmonella (sallabaş) yüksek ihtimalle ve acilen ilaç tedavisine başlanması gerekiyor.

Ve kuş şuanda stresli olduğu için hem onu biraz rahatlatmak için hemde sinir sistemine iyi geldiği için B kompleks vitamin kullanmak gerekiyor. Acil cvp yazın eğer elinizde antibiyotik ve b vitamini yok ise nöbetçi eczaneden almanız için size isimlerini yazıcam.

Şimdi elimde öldü. Çok üzgünüm . Konuyu silebilirsiniz.

Şimdi elimde öldü. Çok üzgünüm . Konuyu silebilirsiniz.

Üzüldüm başın saolsun. Bu tip durumları erken teşhis edip müdahale etmek gerekiyor malesef. Bir çok hastalık dışkılardan teşhis edilebiliyor yani durum kötüleşmeden önce dışkı takibi yapmak ve kuşu gözlemlemek gerekiyor. Halsizlik, kabarıklık, ishal vb. durumları iyi gözlemlemek gerekiyor. Hastalık erken teşhis edilemediği için malesefki ilerliyor ve kurtarması zorlaşıyor. Tekrar başınız saolsun :(

Geri