Muhabbet kuşu rakım dan ölür mü

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan FakeBey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

FakeBey

Yeni Üye
Bu yaz tatile çıkacağım yanımda götürmek istiyorum muhabbet kuşumu Giresun alucraya yolculuk yapacağım rakımdan veya hava şartlarından etkilenir mi merak ediyorum yardımcı olur musunuz

Ben kuşumu hiç bir yere götürmedim(veteriner dışında) ve şuan da gayet sağlıklı ve 8 yaşında.Yani değişikliklerden etkilenebiliyolar arkadaşımın kuşu bu yüzden öldü...

Sizin yanınızda olduğu için 1 hafta gibi sorun yaşayabilir sonra alışır ortama ama soğuk oluyo çoğunlukla benimde memleketim orası bu konuda sorun olabilir sıcak tutmak da sorun yaşayabilirsiniz ve götürdüğünüz de ayrı bir ilgi göstermeniz gerekiyo yoksa hem yer değişikliği hem ilgisizlik kuşunuzu öldürebilir alışma sürecinden kaynaklı stres yaşıyacağı için ilgilenmeniz gerekir.. Burda başkasına emanet edip gitseniz de aynı sorunları yasicak ben cenaze için gittiğimde bir günlüğüne birini emanet ettim geldiğimde ishal ve aşırı bir tüy dökümüne girmişti birine vermek yerine yanınızda götürmeniz daha iyi olur ama öncesinde hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim tüy dökümü için vitamin ve ishal için ilaç alıp gitmenizi tavsiye ederim daha çok bilgisi olanlar yazarlar Allaha emanet olun

Biz uçakla götürüp getirdik, sorun olmadı, Karadeniz'in hava şartları değişken ama iyi koruduğunuz sürece birşey olacağını sanmıyorum.

Geri