Muhabbet kuşu probiyotik önerileriniz

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Eski öneri konularında herkes Dizayme'i önermiş fakat artık önerilmediğini gördüm. Ne önerirsiniz?

Doğal olarak yoğurt üstü yeşil suyunu öneririm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Laktoz kuşlara zarar vermez mi hocam?

Yoğurt değil, ev yapımı yoğurtlarda, yoğurttan ayrı ğzerine yeşil bi sıvı çıkar o sıvıyı alıp suyuna ekleyeceksiniz. Doğal probiyotiktir. Ben aylarca verdim çokta aktif kuştu maşallahı var çekoslavaktı.

images

Yoğurt değil, ev yapımı yoğurtlarda, yoğurttan ayrı ğzerine yeşil bi sıvı çıkar o sıvıyı alıp suyuna ekleyeceksiniz. Doğal probiyotiktir. Ben aylarca verdim çokta aktif kuştu maşallahı var çekoslavaktı.

images

Hocam dediğinizi anladım. Probiyotik olarak faydalı olduğunu biliyorum, doğal olarak kefir de kullanılır bazen. Fakat ben doğru bulmuyorum. Süte ve yoğurda göre daha az sayıda laktoz olsa da laktoz bulunuyor. Ve kuşlar laktozu sindiremez. Bazı insanlar bile laktozu sindiremiyor. Yaşlandıkça da Laktoz sindirme zorlaşır mesela. Yani ben kuşlarda önermiyorum. Doğal olarak kuru Maya kullanılabilir.

Hocam dediğinizi anladım. Probiyotik olarak faydalı olduğunu biliyorum, doğal olarak kefir de kullanılır bazen. Fakat ben doğru bulmuyorum. Süte ve yoğurda göre daha az sayıda laktoz olsa da laktoz bulunuyor. Ve kuşlar laktozu sindiremez. Bazı insanlar bile laktozu sindiremiyor. Yaşlandıkça da Laktoz sindirme zorlaşır mesela. Yani ben kuşlarda önermiyorum. Doğal olarak kuru Maya kullanılabilir.

Sürekli kullanmadım hafta iki verdim içinde yararlı canlı bakteri dolu, hiç bir sorun yaşamadım hocam, hemde kurdak mantaı olam kuşuma verdim sarımsak tedavisiyle beraber değiş eli verdim yanındada diğer günlerde keçiboynuzu pekmezi kattım suyuna kuşum atlattı. İyileşti. Size kalmış hocam imkanınız varsa tabi alın benim yoktu.

Selamlar,
Muhabbet kuşum yaklaşık 4 yaşlarında 6 ay öncesine kadar uçan kuşum uçamaz oldu. 2 kere veterinere götürdüm 2 ayrı rotgeni çekildi hiç bir sorun yok dedi veteriner vitamin eksikliği olabilir dedi ve vitamin verdi. Vitamin kullandık yine ucamadi :( kuşum kanatlarını cirpmiyor. Lütfen bize yardımcı olun. İnternette kanat çırpma egzersizlerini vs. denedik kanatlarını fazla cirpamadi. Lütfen yardım edin

Geri