Muhabbet Kuşu Popo Şişliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Dante
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dante

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar,

Annemle babam bugün dişi kuşumu Avcılar'daki Veterinerlik Fakültesine götürdü. Poposundaki şişliği görüp götürdük ve veteriner röntgen çekmiş ve hayvanın şiş yerinden sıvı örneği almış.

Özellikle yumurta olabilir diye belirtmişler veterinere ama veteriner yumurta olmadığını orada kist olduğunu söylemiş. Polivit, Amoklavin ve Solgar ilaçlarını yazmış reçeteye. O ilaçları da aldım. Ancak ilaçları verecektim ki bir baktım kafesin dibinde yumurta var.

Yani bir veteriner, yumurta olabilir denmesine rağmen yumurtayı nasıl fark edemez anlamıyorum. Ayrıca röntgen de çekilmiş. Yani ben boşu boşuna bu hayvana ağır antibiyotik verecektim az kalsın.

Aslında veterinere yumurtayı götürüp, sorun var mı diye soracaktım ama hiç güvenim kalmadı. Kuşçuya soracağım, onlar daha bilgili gibi. Yani cidden böyle bir hata nasıl yapılıyor, hem de röntgen ve muayeneye rağmen bu kadar genel bir yumurta vakası nasıl anlaşılmadı anlamıyorum.

Yumurtanın dışı çok yumuşak ve içi sıvı dolu gibi. Yumurtanın fotoğrafı aşağıda. Size sorum bu yumurtanın yumuşaklığı normal mi? Ayrıca bu yumurtayı yuvaya koyayım mı?

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• image_1.jpg
    image_1.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
Kuşların çift mi ve çiftleştiler mi? Dişi onu yuvalığa yumurtlamadığından ve sen ona ellediğinden koysan da oturmaz üstüne. Ve yumurta normal yumurtalara benzemiyor. Bence sen yine de daha iyi bir veterinere olayları anlatıp bi kontrol ettir. Nolur nolmaz

Evet kuşlar çiftler ve çiftleştiklerini görmüştüm.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri