Muhabbet kuşu neden dışkı yer?

Derya aksu

Yeni Üye
IMG_3468.JPG
Muhabbet kuşum bazen dışkısını yiyor. Bunun nedeni nedir? Bir de dişi kuş bazen bu şekilde duruyor hareketsiz şekilde neden olabilir?

(•İkisi de tüy döküyor)

Ya ben anlamıyorum aşırı ilgileniyorum ama neden böyle. Acaba neyi yanlış yapıyorum erkek olan gayet memnun gibi duruyor ama dişi kuşum hep böyle ve çok hırçın. Başka ne yapabilirim bu siteden başka biyerden bilgi edinmiyorum çok fazla okuyorum burda yazılanları ama bi türlü memnun edemedim bu kızı ben :) yemi vitamini gaga taşını eksik etmiyorum nankör bu kız :)

Dışkı yemesi stresten olabilir. D vitamini veya demir eksikliğinden de olabilir. Kuşlara probiyotik alıp verin. Ayrıca Önce D vitamini bir gün ara verip Demir takviyesi yapın.

Ya ben anlamıyorum aşırı ilgileniyorum ama neden böyle. Acaba neyi yanlış yapıyorum erkek olan gayet memnun gibi duruyor ama dişi kuşum hep böyle ve çok hırçın. Başka ne yapabilirim bu siteden başka biyerden bilgi edinmiyorum çok fazla okuyorum burda yazılanları ama bi türlü memnun edemedim bu kızı ben :) yemi vitamini gaga taşını eksik etmiyorum nankör bu kız :)
Yanlışınız yemini eksik etmemek demek ki.. ne gerek var ki vermeyin yem falan..

Demir takviyesini bir gün ara koyarak yapın.

Sonra da iki gün sade maden suyunun asidini çalkalayarak kaçırdıktan sonra verin.

Dişilerin çoğu maalesef böyle. Hiç cana yakın bir dişi kuşa rastlamadım şahsen.

Yediğine eminmisin bazen yapışan dışkıları söküp atıyorlar can sıkıntısından veya stresten olabilir vitamin eskikliği üstadlar yardımcı olucaklardr

@MuayThai159 Yediğine emin değilim gagasıyla alıyor sonra tekrar zeminden ağzına bişeyler alıyor gibi yapıyor belki de söylediğiniz gibi atıyorlardır

Geri