Muhabbet Kuşu ne ile beslenmeli

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan BurakD
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BurakD

Yeni Üye
Herkese iyi günler
Muhabbet kuşu bakımına yeni başlamış tecrübesiz bi kardeşinizim. Kuşuma yem haricinde ne vermeliyim? Şimdiye kadar haşlanmış yumurta, elma, kivi, armut verdim. Yem karıştırınca yumurtadan biraz yedi ama meyve hiç yemedi. Meyveli enerji bloklarını önerir misiniz? Veya meyveye nasıl alıştırabilirim?

Bunun haricinde gaga taşı, kalamar kemiği ve kum almayı düşünüyorum. Önerdiğiniz bi marka var mıdır?

Hazır konu açmışken bişey daha sorayım :) Kuşum henüz yavru ve yıkanmayı pek sevmiyor. Banyoluğuna sadece su koyup denedim yıkanmadı. Çeşitli otlarla su koyup denedim yıkanmadı. Fısfısla üzerine su sıkınca kafes içinde kaçışıp duruyor. Suya alıştırmanın bi yolu var mıdır? Yoksa böyle mi idare etmem gerek? Ayrıca hayvana kimyasal şeyler sıkmak istemediğim için suyuna elma sirkesi koyarak sıkıyorum. Bu bitleri önler mi yoksa bit ilacı sıkayım mı arada?

https://www.google.com.tr/amp/www.m...bze-meyveleri-yiyebilir.54075/?amp=1479361162 Burda ayrıntısı ile var. Fısfısla banyo yaptırırken banyo suyuna her zaman sirke koymayın bunu zaman zaman yapın. Ben bit olmadığı zaman bit ilacı sıkılmasını doğru bulmayanlardanım çünkü kimyasal sonuçta. Banyoluğunu yeşilliklerle koyun, girmese de varlığına alışacaktır ve bir süre sonra girecektir içine :)

https://www.google.com.tr/amp/www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuslari-hangi-sebze-meyveleri-yiyebilir.54075/?amp=1479361162 Burda ayrıntısı ile var. Fısfısla banyo yaptırırken banyo suyuna her zaman sirke koymayın bunu zaman zaman yapın. Ben bit olmadığı zaman bit ilacı sıkılmasını doğru bulmayanlardanım çünkü kimyasal sonuçta. Banyoluğunu yeşilliklerle koyun, girmese de varlığına alışacaktır ve bir süre sonra girecektir içine :)
Banyoluk yerine yuva takıyorum banyoluğu arada sırada yuvayı çıkarıp takıyorum. O yüzden banyoluğu sürekli orada tutamıyorum.
Verdiğiniz linki inceledim ama dediğim gibi meyve yediremiyorum. Meyveli enerji bloğu hakkında bilginiz var mı? Önerir misiniz?
Sirke önerinize uyacağım.
Banyoluğuna şu ana kadar maydonoz ve patates kabuğu denedim (birileri önermişti) ikisinde de kullanmadı. Dışarıdan topladığınız otlar hastalık yapabilir/böcekli olabilir diye duymuştum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Özellikle önerdiğiniz bir ot var mıdır banyoluk için?

Cevabınız için teşekkür ederim.

Banyoluğuna sade temiz su koyun. Su az olsun yüksek olmasın. Suluğunu alın. Susadıkça ordan su içecek ve zamanla güvenip içine atlayacak. :) meyveye alıştırmaya gelince bıkmadan usanmadan bolca verin. Sevdiği bir tohumu meyvenin üzerine serpiştirin tohumu yerken meyvenin tadını da alacak ve yemeye başlayacaktır.

Banyoluğuna sade temiz su koyun. Su az olsun yüksek olmasın. Suluğunu alın. Susadıkça ordan su içecek ve zamanla güvenip içine atlayacak. :) meyveye alıştırmaya gelince bıkmadan usanmadan bolca verin. Sevdiği bir tohumu meyvenin üzerine serpiştirin tohumu yerken meyvenin tadını da alacak ve yemeye başlayacaktır.
Cevap için teşekkür ederim.
Önerdiğiniz yem, kalamar kemiği, kum markası var mı?
Meyveli enerji bloğu önerir misiniz yoksa sadece meyve mi vereyim?
Banyoluğundaki suyu ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Suyu her halukarda her gün değişin. Ve suluğu 3-4 günde bir sirkeyle yıkayın. Marka önemli değil. Meyveli diye geçen hiçbir ürüne itibar etmeyin. Normal mineral blok ile kalamar koyarsanız yeter.

Tekrar teşekkür ederim :)
Son olarak bişey daha soracağım
banyoluk yerine yuva taktım da yuva gerekli midir? yuvayı çıkarıp banyoluk taksam daha mı iyi olur?

Yuvalığın acelesi yok. Banyoluk takın banyo yapsın.

Yem ek gidalar konusunda
Screenshot_20180317-132415.png

Bunları verebilirsiniz ayriyetten kafesine daldarı yumurta mamasi gibi seyler verebilirsiniz

Geri