Muhabbet Kuşu Nöbet Geçiriyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 32897
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 32897

Guest
Merhaba Arkadaşlar
2 yaşında erkek muhabbet kuşum 3 gün önce başlamakla beraber atak gibi nöbetler geçiriyor.Titreme ile başlayıp kanatlarını açarak kendi etrafında dönüyor.1 dakika sonra atak geçtiğinde kafasini önce arkaya çeviriyor sonra normale dönüp uyumaya çalışıyor.İlk başlarda seyrekti fakat bugün yaklaşık 15 dk bir nöbet geçirmeye başladı.2 ayaginida kullanamıyor suanda.İst Maltepe bölgesinde tropikal kuşlara bakan veteriner bulamadım.Hastaligi ne olabilir ne yapmam gerekir bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar
2 yaşında erkek muhabbet kuşum 3 gün önce başlamakla beraber atak gibi nöbetler geçiriyor.Titreme ile başlayıp kanatlarını açarak kendi etrafında dönüyor.1 dakika sonra atak geçtiğinde kafasini önce arkaya çeviriyor sonra normale dönüp uyumaya çalışıyor.İlk başlarda seyrekti fakat bugün yaklaşık 15 dk bir nöbet geçirmeye başladı.2 ayaginida kullanamıyor suanda.İst Maltepe bölgesinde tropikal kuşlara bakan veteriner bulamadım.Hastaligi ne olabilir ne yapmam gerekir bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Arabanız varsa acilen
Buraya gidiniz , bu sebeplere olan şeyi biliyorum ama en doğrusu buraya gidip doğru bir şekilde testlerin yapılıp ilacının verilemsi daha sağlıklı. Veterinere gitmek şuan ki koşulları geçersiz kılıyor bilginiz olsun, arayıp konuşup duruma göre gidin.

Merhaba Arkadaşlar
Bahsi geçen yere koşun hocam imkanınız dahilindeyse. Cumartesi günleri açık, eminim. Haftada tek cumartesi açık hatta. Aciliyeti belirtirseniz bakacaklardır.

Merhaba Arkadaşlar
Merhaba içinizi karartmayacaksa kader kurbanı sizinle aynı durumu paylaştığım kuşumu anlatacağım çok yararı olacağını sanmıyorum. Nasıl tedavi ediliyor hiçbir fikrim de yok.
Yıllar önce bir kuş daha almıştım. (Ben sağlıklı kuşlardan salma tarzı üretimler yapıyorum.) Herneyse daha önce bir kuştan duyamayacağım bir ses ile irkilmiştim. Kuş kafesteydi. 1 ay sonra salmaya atıyorum. Kuş kriz geçirdi. (Benim tabirim ile inme.) Ve felç oldu çok veteriner, üretici arkadaş gezdim çare bulamadık. İngilizcesi iyi olan bir arkadaşım tıpkı sara hastalığında olduğu gibi sinir ağında yük boşalması olduğunu söyledi. Oda ingilizce bir forumdan okumuş sağolsun iletti bana. Eee sadete gel arkadaş dersen. Bence bu kalıtımsal bir rahatsızlık. Doğal bir seçilim yani.. Kuş sizlere ömür rahmetli... Ne yapalım ecel işte çok çabaladım ama bir sonuç elde edemedim. Size faydası olmayacak biliyorum ama yine de yazmak istedim. Umarım iyileşir ama ben hiç görmedim felç olan kuşun uçtuğunu da yürüdüğünü de Allah şifa versin...

Geri