Muhabbet kuşu kusması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kübra.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kübra.

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba
Bu sitede ilk konum
5 aylık erkek bir muhabbet kuşum var.

Bugün 1.5 saatten fazla omzumda uyudu dinlendi ardından kafesine koymak için yeltendiğimde bir anda defalarca kusmaya başladı
Dakikalar sürdü tamamen durması ve ne yapacağımı şaşırdım.
Bir süredir tüy döküyor. Büyüme evresinde olacağını okumuştum. Zaten yemesi vs normaldi. Ama son birkaç gündür sanki daha az yem yiyor gibi geliyordu. Tüy de döküyor. Kuyruk tüyleri gibi uzun tüyleri de dökmeye başladı.

Son birkaç gündür de arada bir nefes alırken küçücük bir ıslık sesi duymuştum.
Cereyanda vs kalmadı. Odayı havalandirirken bile başka odaya alirim.

Petshoptan kart vermişlerdi bir şey soracak olursanız sorabilirsiniz diye aradım fakat ulaşamadım.
Suyuna vitamin koydum icirdim biraz yem de yedi. Ama şuan yine uyuyor.
Sizce ne yapmam gerek?

Arkadaşlar merhaba
Bu sitede ilk konum
5 aylık erkek bir muhabbet kuşum var.

Bugün 1.5 saatten fazla omzumda uyudu dinlendi ardından kafesine koymak için yeltendiğimde bir anda defalarca kusmaya başladı
Dakikalar sürdü tamamen durması ve ne yapacağımı şaşırdım.
Bir süredir tüy döküyor. Büyüme evresinde olacağını okumuştum. Zaten yemesi vs normaldi. Ama son birkaç gündür sanki daha az yem yiyor gibi geliyordu. Tüy de döküyor. Kuyruk tüyleri gibi uzun tüyleri de dökmeye başladı.

Son birkaç gündür de arada bir nefes alırken küçücük bir ıslık sesi duymuştum.
Cereyanda vs kalmadı. Odayı havalandirirken bile başka odaya alirim.

Petshoptan kart vermişlerdi bir şey soracak olursanız sorabilirsiniz diye aradım fakat ulaşamadım.
Suyuna vitamin koydum icirdim biraz yem de yedi. Ama şuan yine uyuyor.
Sizce ne yapmam gerek?
Merhaba kusmasını bir oyuncağa veya benzeri seylere yapiyorsa oju eş zannediyordur ama farklıysw kursak mantarı olabilir.Tüy dökmesi normal ama kursak mantarı için arastirma veya veteriner hekime başvurabilirsen iyi olur.Bi yanlişım olduysa kusura bakma bende çok bilgili degilim🙂

kuşun kafasını atar mısınız ?ve dışkılarını

Merhaba kusmasını bir oyuncağa veya benzeri seylere yapiyorsa oju eş zannediyordur ama farklıysw kursak mantarı olabilir.Tüy dökmesi normal ama kursak mantarı için arastirma veya veteriner hekime başvurabilirsen iyi olur.Bi yanlişım olduysa kusura bakma bende çok bilgili degilim🙂
O kısma şeklini biliyorum ilk zamanlar bana da yapıyordu ama bu çok farklıydı o yüzden endileşelendim. İçinde ne kadar yem varsa çıkartmıştır herhalde çok uzun sürdü. Kursak mantarını dün okudum koku olur demişler. Sonradan dökülen taneleri kokladım ama koku yoktu. Belki kustugu an dikkat etmem gerekiyordu bilemiyorum

Teşekkür ederim

kuş erkek kızıştığı için böyle kuşa elma verip banyo yaptırabilirsiniz

kuş erkek kızıştığı için böyle kuşa elma verip banyo yaptırabilirsiniz
O kadar çok kusması normal yani o zaman.
Başka bir zaman böyle bir şey yaşarsam bunu dikkate alayım bilmiyordum bu kadar çok kusabildiklerini. Bayağı kafası ileri geri yapa yapa birkaç dakika boyunca kustu.

Zaten şuan çok normal keyifli keyifli uçup konuşuyor herhangi bir yorgunluğu halsizliği yok.

Birde yoğurda yoğurt suyu damlatmak bazı kişiler tarafından öneriliyor bazı kişiler zararlı diyor dün vermiştim birisi önermişti ama vermeyeyim mi bir daha? Onerebileceginiz bir şey var mı?

Çok teşekkür ederim bu arada içim ferahladi.

Geri