Muhabbet kuşu kuru beyaz dışkı sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Altayak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Altayak

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır zayıflıyor. Çok yem yiyor. Çok dışkılıyor. Dışkıları top gibi veya upuzun beyaz durumda. Halsiz uyuyor sürekli. İlk 2 gün bağırsak florası verdik. Etki etmeyince linco spectin adında bir antibiyotik karıştırdık suyuna. Sudan da etki etmeyince 2 gündür ağızdan sabah akşam veriyoruz ama sonuç alamadık. Pankreastan şüphelenmeye başladım. Çok zayıfladı ağırlık olarak kuşum. 2 yaşında erkek muhabbet kuşu bu arada. Dışkısı da internetteki bir sayfada pankreas enfeksiyonu altında gördüğüm bir fotoğraf ile aynı nerdeyse.

Bu çok garip bir olay ya. Benim kuluçkadaki yavrularda oluyordu. Normal diye duydum hep, sonradan da geçti. Takipteyim konuyu. Geçmiş olsun bu arada.

Daha top toptu ilk. Şimdi daha karışık duruyor.

711485-FD-EFFC-4-C88-A760-DCDF83616-FD7 042515-B9-F2-E9-4891-983-E-CB7-F0-A0603-E1
Pankreas sorunu var kuşta. Bakkaldan yarın sade soda alın. Boş yarım litrelik su şişesine ekleyin. İyice karıştırın gazı gitsin sodanın. Sonra o gazsız sodayı suluğuna koyun. İçsin 1,2 gün. Eğer bunu yaptıktan sonra da geçmezse ilaç öneririm

Pankreas sorunu var kuşta. Bakkaldan yarın sade soda alın. Boş yarım litrelik su şişesine ekleyin. İyice karıştırın gazı gitsin sodanın. Sonra o gazsız sodayı suluğuna koyun. İçsin 1,2 gün. Eğer bunu yaptıktan sonra da geçmezse ilaç öneririm
Sulandırmadan direk sodanın kendisini mi koyayım

Direkt ilaca mı başlasak. Bilmiyorum maden suyu hemen tesir eden bişey mi ama. 6 gündür hasta kuş her an bişe olacak diye korkuyorum. Aileden biri bizim için
1 gün deneyin. İçtiğinden emin olun eğer geçmezse ilaç öneririm

Dediğim gibi 1 gün soda kullan geçmezse ilaç önericem
Uzun ip gibi aynı renkte dışkılamaya devam ediyor. Sabah 11 gibi kattım sodasını baya bir içti ama etki etmedi sanırım. Biraz daha beklemek lazım mı ? Direk ilaca geçeyim. Endişeleniyorum. 1 haftadan fazladır hasta.

Son düzenleme:
Uzun ip gibi aynı renkte dışkılamaya devam ediyor. Sabah 11 gibi kattım sodasını baya bir içti ama etki etmedi sanırım. Biraz daha beklemek lazım mı ? Direk ilaca geçeyim. Endişeleniyorum. 1 haftadan fazladır hasta.
Yarına kadar kalsın

Yanlış yapmadınız. Kuşun durumu nasıl
Halsiz. Zayıf. Uyuyor genelde. Yem çok yiyor. 1 haftadır durumu bu şekilde. Göğüs kemiği ele geliyor. Yediklerini sindiremiyor sanırsam. Sindiremedikçe daha da çok yiyor. Sodadan sonra etkisi var mı bilmiyorum. Dışkısı aynı renkte uzun hep. Top şeklinde yok nerdeyse.

Son düzenleme:
Halsiz. Zayıf. Uyuyor genelde. Yem çok yiyor. 1 haftadır durumu bu şekilde. Göğüs kemiği ele geliyor. Yediklerini sindiremiyor sanırsam. Sindiremedikçe daha da çok yiyor. Sodadan sonra etkisi var mı bilmiyorum. Dışkısı aynı renkte uzun hep. Top şeklinde yok nerdeyse.
Sindirememe sorunu olsa diskida yem çıkar , hassas tartı alma şansınız varsa lütfen alıp tartın . Yapısal olarak da göğüs kemiği belirgin olabilir. Benim kuşum 36 gr (ac ağırlığı) ve göğüs kemigi elle hissediliyor 40gr civarına cikarsa (ortalama aç) epey gömülüyor

Anladım. Yarına kadar Bi gelişme olmazsa ilaç önericem

Geri